Napadení spolupracovníka Václava Klause a člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla odsoudila většina demokratických politiků. Fyzické útoky a projevy nenávisti nemají podle nich ve společnosti co dělat. Útok na Jakla je nepřípustný také podle poslance Dominika Feriho (TOP09), který se sám stal obětí napadení na jižní Moravě. „Přeji mu brzké uzdravení a pokud možno co nejméně jedovatých komentářů,“ napsal mladý politik na Twitteru.

Podobně se k nepřijatelnému chování vyjádřil šéf občanských demokratů. „Odsuzuji fyzické útoky kvůli politickým názorům, ať se napadení jmenují Feri, Jakl nebo jakkoli jinak. Diskutujme, hádejme se, demonstrujme, ale společně se postavme proti násilí ve společnosti,“ vyzval Petr Fiala (ODS).

„Přiznávám, že s panem Jaklem nekamarádím. Útok na něj ale pokládám za odporný, zbabělý a nepřijatelný. Přál bych si, aby útočníci byli vypátráni a přísně potrestáni,“ odsoudil napadení Miroslav Kalousek (TOP 09), který zároveň Ladislavu Jaklovi popřál brzké uzdravení.

K útoku se vyjádřila také Kalouskova stranická kolegyně Markéta Adamová. „Je jedno, jestli se jmenujete Dolejš, Jakl nebo Feri. Jediná konfrontace, která je v politickém a veřejném životě přípustná, je ta názorová,“ dodala místopředsedkyně TOP 09.

„Mlátit kohokoliv pro jeho politickou příslušnost, názory, rasu, sexuální orientaci je nepřípustné. Nebo jinak… mlátit kohokoliv je nepřípustné. Ať se jmenuje Feri nebo Jakl,“ napsal na Twitter i předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Ladislav Jakl pracuje od roku 2013 pro institut exprezidenta Václava Klause. Prvního října letošního roku byl zvolen za člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V loňských volbách neúspěšně kandidoval do senátu za SPD Tomia Okamury.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner