Odpovídat na otázky? Ne. Babiš už jede jen svou absurdní písničku o kampani

reprofoto youtube

Klip k Babišově projevu | FOTO: reprofoto youtube

Z rozhovoru do rozhovoru dnes putuje Andrej Babiš, ministr financí, kvůli kterému se Bohuslav Sobotka rozhodl pro demisi vlády. A co rozhovory s Babišem, který čelí mnoha kauzám, přinášejí? Nic. Tedy kromě dojmu, že místopředseda vlády už naprosto ztratil nervy. Neodpovídá na otázky, stále dokola jede svou písničku o tom, jak se proti němu všichni spojili.

Babiš podle svých vyjádření čelí obrovské kampani, kterou pochystal pan Sobotka, Kalousek, Chovanec, média novinářů, kteří opustili jeho Mafru, píárové agentury a prý i nějaká státní organizace. Prostě všichni. „Mafiánské způsoby. Pseudokauzy, vymyšlené kauzy,“ reagoval Babiš v rozhovoru s Danielou Drtinovou na DVTV. Když se ho novinářka zeptala na informace, které zveřejnil deník FORUM 24, tedy nahrávky, kde uráží kolegy a plánuje diskreditační kampaň ve svých médiích, nebo text právníka Aleše Rozehnala, který říká, že se Babiš ovlivňováním obsahu novin mohl dopustit trestného činu, reagoval ministr pouze urážením autora zmíněného textu a šéfredaktora FORUM 24.

Vtipná pak byla odpověď na otázku, proč Babiš prosazuje za nového premiéra Lubomíra Zaorálka, když ho na nahrávce označuje za debila a k*kota. „S panem Zaorálkem jsem byl na snídani. Protože si umí povídat. Chodím s Marksovou na pivo (tu označil na nahrávce za krávu, pozn. red.). Oni s tim nemají problém, mám s nimi dobrý vztah,“ řekl vicepremiér.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner