Odpůrci amerického konvoje dělají republice ostudu

Eric Drooker

Přesun konvoje amerických jednotek přes Českou republiku se může stát milníkem pro náš stát. Pokud by pár stovkám jedinců vyšel jejich plán bojkotovat vojenskou akci pod hlavičkou NATO, naše republika si ve světě utrhne obrovskou ostudu. Větší než jí průběžně dělá prezident Miloš Zeman. Občané, kteří protesty připravují, si také neuvědomují, že těmito kroky porušují zákon.

Na podporu přejezdu spojeneckých sil se jednomyslně vyjádřila vláda, takže argument, že jde o okupaci, podobnou té z roku 1968, je lichý. Naopak několikadenní přítomnost amerických vojsk je pro nás důležitá. Nejedná se totiž o to, že by Dragouni, jak se jednotkám z USA říká, přijeli do ČR. Oni naší zemí pouze projíždějí a je naivní si myslet, že by zde chtěli zůstat. Pokud levicoví politici hovoří o demonstraci síly, měli by si uvědomit, že je to síla, která nám v případě hrozby bude pomáhat.

Z tohoto důvodu je správné, že kromě skupin, jenž vznikají na sociálních sítích za účelem průjezd jakkoliv blokovat, začaly vznikat i jejich pravé opaky. Sdružení lidí, kteří si uvědomují, jak podstatná je v dnešní situaci podpora západních partnerů. Rusko zdaleka není tím, ke komu bychom se měli obracet s důvěrou, pokud nám bude hrozit nebezpečí. Právě bývalý Sovětský svaz je zřejmě největší hrozbou pro současnou Českou republiku. Ačkoliv naše vláda stále váhá, jak se postavit ke krizi na Ukrajině, tentokrát se zachovala rozumně.

Odpůrci NATO, jak z extrémní levice tak i z extrémní pravice, najednou zapomínají na fakt, že v 68 nás obsadila právě armáda země, kterou nyní vehementně obhajují. Pokud zůstane pouze u nespokojených projevů na sociálních sítích, nemusí přesun konvoje, v očích západních mocností, skončit úplným fiaskem. Proto by se odbojáři měli trochu zamyslet a hlavně se seznámit se zákonem. Ten totiž jasně praví, že pokud budou pořádat jakýkoliv útok na přesunující se vojska, dopustí se sabotáže a rozvracení republiky. Dokonce k tomu stačí pouze takový akt plánovat. Sazba za tyto trestné činy je 8-12 let vězení.

V tento moment už nejde o projev svobody slova, nýbrž o útok na obranyschopnost naší země. Absurdní myšlenka, že se můžeme obejít bez členství v NATO a podpory vyspělejších armád, nesmí vyhrát nad zdravým rozumem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner