ODS chtěla interpelovat Babiše, ten ale opět nebyl v práci

Eric Drooker

Čtvrteční den měl jako vždy ve Sněmovně patřit interpelacím na ministry. Neúspěšné opět byly pokusy konfrontovat Andreje Babiše s jeho návrhy zákonů. Ministr financí totiž jako obvykle do práce nedorazil. Předseda ODS Fiala tento fakt ostře kritizoval s tím, že je znát, jak vicepremiér Poslaneckou sněmovnou pohrdá.

Vláda poškozuje poctivé podnikatele

Petr Fiala se do další z Babišových nepřítomností na interpelacích pustil zostra. „Ministr financí je známý tím, že pohrdá Poslaneckou sněmovnou, když o dolní komoře hovoří jako o ‚žvanírně‘. Tento názor ho však neopravňuje k tomu, aby do práce nepřišel,“ říká opoziční lídr. „Svou neúčastí tak znemožnil opozici klást otázky v rámci interpelací. Vláda se rozhodla poškodit poctivé podnikatele, když prosadila zákon o kontrolním hlášení DPH. Svolali jsme proto mimořádnou schůzi Sněmovny, abychom účinnost legislativního paskvilu aspoň odložili,“ vysvětlil Fiala. „Ukazuje se totiž, že podnikatelé nejsou na nové povinnosti vůbec připraveni. Ministerstvo podcenilo informační kampaň, ptáme se, proč trvá na účinnosti zákona již od ledna, když svého selhání si musí být vědomo,“ dodává.

Eric Drooker

Inspirace Východem není dobrá

„Kontrolní hlášení je zavedeno například na Slovensku. Zajímalo by mě, proč se Andrej Babiš neustále inspiruje na Východě, když patříme na Západ. Kontrolní hlášení DPH navíc podle mnoha právníků může být v rozporu s ústavním pořádkem České republiky. Je tedy otázkou, proč ministr financí nepočká na rozhodnutí Ústavního soudu, aby podnikatelé měli jistotu, že jednají v souladu s platnými zákony,“ doplňuje Petr Fiala.

 

.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]