ODS posouvá svůj kongres, na vině je covid. Delegáti se sejdou na jaře

Petr Fiala (Občanská demokratická strana / se svolením autora)

Petr Fiala | FOTO: Občanská demokratická strana / se svolením autora

Občanská demokratická strana mění datum svého celorepublikového kongresu. Akce, která se měla konat 18. ledna v pražském O2 universum, se kvůli pandemické situaci přesouvá na jaro.

„Vzhledem k probíhající epidemii jsme se dnes na Výkonné radě ODS rozhodli odložit kongres ODS na jaro 2022. Věřím, že epidemie poleví a na jaře se budeme moci sejít se všemi delegáty osobně,“ sdělil na twitteru předseda strany a premiér Petr Fiala.

Kongres pořádá ODS pravidelně po dvou letech. Naposled 18. ledna 2020 Fiala obhájil svůj mandát, když získal podporu víc než 90 procent delegátů kongresu. Setkání stovek občanských demokratů se tehdy neslo v duchu kritiky tehdejší vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) a příprav na předloňské krajské a senátní volby a loňské sněmovní volby.

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Fiala tehdy uvedl, že ODS má v hlasování o novém složení sněmovny ambici zvítězit. Do hlasování šli občanští demokraté spolu s lidovci a TOP 09, po volbách složili vládní tým ještě dohromady s koalicí Starostů a Pirátů.

Koalice SPOLU vyhrála sněmovní volby nad hnutím ANO o 0,67 procenta, což představovalo 35 765 hlasů. Byl to nejtěsnější rozdíl mezi vítězem a druhým v pořadí v historii obsazování dolní komory parlamentu. SPOLU má ve sněmovně 71 křesel, druhé ANO o jedno víc. Třetí PirSTAN získal 37 mandátů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]