ODS připravila schéma, jak platit DPH za pivo. Šílený pohled

ODS vytvořila podle novinky Babiše a Schillerové schéma, jak se bude od května účtovat pivo. (FB ODS)

ODS vytvořila podle novinky Babiše a Schillerové schéma, jak se bude od května účtovat pivo. | FOTO: FB ODS

Totálního zmatku, který napáchali Alena Schillerová a Andrej Babiš v účtování piva, si všimla také opoziční ODS, která vládu také za toto ostře kritizuje. V pátek si navíc začala dělat legraci z obou politiků a z jejich „zlepšováku“ pro hospodské. „Divím se, že paní ministryně nevytvořila ještě zvláštní výpočet DPH na pivo například podle toho, kdo si pivo kupuje. Bohužel, přesně takto dnes funguje stát. Vláda si říká: proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. My říkáme: když je něco složité, pojďme to zjednodušit. Nepřehledný daňový systém výrazně zjednodušíme, až budeme ve vládě. Máme konkrétní plán, jsme připraveni,“ uvedl Petr Fiala, šéf ODS.

Současně zveřejnil schéma, které občanští demokraté připravili podle nového nařízení, které začne platit od 1. 5. 2020. Vnáší totální zmatek do toho, jakým způsobem a s jakou DPH mají výčepní prodávat pivo.

FB ODS

ODS vytvořila podle novinky Babiše a Schillerové schéma, jak se bude od května účtovat pivo.

 

Z obrázku je zřejmé, že novinka z dílny Babiše a Schillerové vnáší do pohostinství vše, jen ne řád a jasná pravidla. Naopak, v mnoha případech hospodští nijak neušetří, a především se vystavují další možnosti vysokých pokut při kontrolách, které budou jistě chodit. Navíc novinka nepřináší reálně to, co Babiš celou dobu při propagaci EET sliboval – faktické snížení cen piva. Nic takového se konat nebude. I když už teď premiér nové nařízení populisticky zneužívá k vytváření tlaku na hospodské, které drze vyzývá, aby od května zlevňovali. Po tom všem, co jim jeho vláda provedla. Co tedy přijde od 1. května? Neskutečný zmatek, nešťastní hospodští a smějící se Babiš tvořící tlak na hostinské a opět vytvářející třídní boj proti restauratérům. Bude líp.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]