ODS, TOP 09 a KDU-ČSL odhalují své plány: Tato země potřebuje změnu, jdeme do toho SPOLU

Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL (Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL)

Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL | FOTO: Koalice SPOLU: ODS, TOP 09 a KDU-ČSL

Koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL představila na středeční tiskové konferenci své další plány. Strany představily slogan „Jdeme do toho SPOLU“, který má podle nich symbolizovat společnou snahu o změnu poměrů v České republice. Představily také ideová východiska spolupráce.

„Lidé nám často píší, co se s touto zemí děje,“ uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Vyzývám vás, abyste se s námi spojili. Pojďte s námi.  Naše řešení vychází z jasných ideí, nejsme hnutí, které vám bude mazat med kolem úst a říkat bezobsažná líbivá lákadla,“ slíbila, že se bude na svět dívat moderním pohledem.

„Stále více se ukazuje, že Česká republika změnu potřebuje, a my víme, že spolu dokážeme řídit zemi lépe a ve prospěch občanů naší země. Nyní jsme se usnesli na základních ideových východiscích a už na začátku příštího roku představíme program, na kterém pracují naši odborníci v programových týmech. Nespojili jsme se totiž proti někomu, ale pro něco. Pro hodnoty, které stojí za to hájit. Svobodu, demokracii a naše místo na Západě. Pro fungující a srozumitelný stát. Jdeme do toho spolu, protože tahle země si zaslouží víc. Jdeme do toho spolu, protože tahle země potřebuje změnu. A protože chceme spolu dát naši zemi dohromady,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

Také dodal, že bude usilovat o jednoduchý daňový systém. Daňová stabilita je něco, na čem občanům podle nich velmi záleží.

„Lidé chtějí akčnější vládu. Našli jsme partnery, se kterými ji vytvoříme. Máme chuť, známe se, rozumíme si a poučili jsme se také z chyb, které jsme předtím udělali. Máme jasnou představu o tom, kam chceme naši zemi posunout a čemu naopak zabránit. Spolu chceme změnit v naší zemi podmínky pro ty, kteří poctivě pracují, podnikají, vychovávají dobře své děti, chtějí lepší životní prostředí, předvídatelnou vládu, jež má odvahu řešit i dlouho odkládané problémy, jako jsou penzijní reforma, pomalý rozvoj infrastruktury nebo nedostatek bytů,“ vysvětluje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Odhalili také webovou stránku http://pojdtesnami.cz/, kde vyzývají občany, aby se k nim přidali. Zapojit se mohou například v rámci dobrovolnických prací, organizování akcí nebo zasedání ve volební komisi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články