ODS trvá na rezignaci ministryně Schillerové. Moravská Cosa nostra, říká Fiala

Alena Schillerová (ANO) (ČTK)

Alena Schillerová (ANO) | FOTO: ČTK

Občanská demokratická strana ve čtvrtek vyzvala šéfku rezortu financí Alenu Schillerovou (ANO) k rezignaci. Důvodem jsou nejnovější zprávy kolem činnosti skupiny propojené s jejím zetěm Davidem Rusňákem. Podle představitelů ODS měla skupina mimo jiné paralyzovat celní správu, která je přímo podřízena právě Ministerstvu financí.

Okolo skupiny se nově objevila podezření, že mělo z její strany dojít k maření vyšetřování stamilionových úniků při dovozech nekvalitního alkoholu. Na základě toho požadují občanští demokraté odstoupení ministryně, aby nevznikaly pochybnosti o tom, že vyšetřování kdokoliv kryje. Pokud tak neučiní sama, měl by ji podle nich odvolat sám premiér Babiš.

Předseda občanských demokratů Petr Fiala celou kauzu následně přirovnal k fungování moravské verze Cosa nostra, která má být napojena na řadu policistů, celníků, úředníků a politiků: “Chapadla této chobotnice tak dosahují až k samotné ministryni financí Schillerové, která naoko bojuje s daňovými úniky, ale její okolí je napojeno na skupiny, které jsou podezřelé z toho, že okrádají a paralyzují stát. Je to jak z filmu ‚Prohnilí proti prohnilým‘,“ komentoval situaci na Twitteru.

Ovšem sama Schillerová označila tezi opoziční strany za „absurdní konstrukci“ a odstoupit odmítá. I přesto na její rezignaci ODS stále trvá. Představitelé strany to řekli na páteční tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

Demonstrace proti Babišovi a komunistům (Zbyněk Pecák)

V současné době také místopředseda strany Martin Kupka poukazuje především na přímý důsledek změn společenské kultury v zemi: ,,Dali jsme na stůl jasné argumenty. A jsme přesvědčeni, že jsou tak vážné, že by ministr v jiném čase odcházel,“ uvedl na dotazy deníku FORUM 24.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články