Odsouzený Weinstein: srdeční problémy, 23 let vězení a teď koronavirus

Producent Harvey Weinstein. (youtube/ABC News)

Producent Harvey Weinstein. | FOTO: youtube/ABC News

Bývalý hollywoodský producent Harvey Weinstein, který byl odsouzen za sexuální delikty, byl ve vězení pozitivně testován na koronavirus.

Poslední týdny nebyly pro Weinsteina zrovna příznivé. Byl minulý měsíc shledán vinným ze znásilnění a sexuálního napadení a odsouzen k 23 letům vězení. Před příchodem do věznice strávil nějakou dobu v nemocnici, kde byl léčen kvůli problémům se srdcem a bolesti na hrudi.

“Teď je v izolaci,” sdělil Michael Powers, šéf New York State Correctional Officers. Powers pro agenturu Reuters ještě řekl, že do karantény bylo umístěno i několik zaměstnanců věznice. Vyjádřil také obavy, že dozorci a další personál nemají vhodné ochranné vybavení.

Pokud jde o odsouzení, Weinsteinovi právníci se rozhodli podat odvolání. Weinstein je držen ve Wende Correctional Facility poblíž Buffala v New Yorku. Dva vězni v tomto zařízení byli v neděli pozitivně testováni na koronavirus. Agentuře Reuters to řekl důstojník, který nechtěl zveřejnit své jméno.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Weinsteinův advokát Imran Ansari prohlásil, že jeho právní tým nebyl o diagnóze informován: „Pokud jde o zdravotní stav pana Weinsteina, jsme samozřejmě znepokojeni, pokud je to takto. Pozorně situaci sledujeme.“

Weinstein byl shledán vinným ze spáchání trestného činu prvního stupně trestné činnosti proti produkční asistentce Miriam Haleyové v roce 2006 a znásilnění třetího stupně herečky Jessiky Mannové v roce 2013.

Porotci z New Yorku jej osvobodili z obvinění z nejzávažnějších činů, tedy násilných sexuálních útoků, které by mu vynesly ještě přísnější trest. Od října 2017 byl Weinstein terčem obvinění ze sexuálního zneužití včetně znásilnění, které vznesly desítky žen.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články