Odvaha a boj o přežití v sovětském Rusku. Strhující příběh baletky Niny Anisimovové v knize Christiny Ezrahi

Kniha Stalinova baletka (FORUM 24)

Kniha Stalinova baletka | FOTO: FORUM 24

Byla odsouzena a poslána do gulagu. Sílu a vůli přežít jí dala její vášeň a láska k tanci. Přečtěte si struhující příběh odvahy a boje o přežití v sovětském Rusku. Knihu Stalinova baletka od oceňované historičky Christiny Ezrahi najdete už teď v e-shopu FORUM

Nina Anisimovová (19091979) byla jednou z nejpozoruhodnějších baletek a také jednou z prvních žen – choreografek. Přesto jen málokdo ví, že její příkladná kariéra skrývala temné tajemství. Roku 1938, v době vrcholícího stalinského Velkého teroru, zatkla Ninu tajná policie, byla obviněna ze špionáže ve prospěch německých nacistů a odsouzena k nuceným pracím v lágru v Kazachstánu. Bez naděje – a bez teplého oblečení v oblasti, kde teploty v zimě klesají pod 40 °C – našla vykoupení ve svém umění, které jí dalo sílu rvát se o život.

KNIHU STALINOVA BALETKA OBJEDNÁVEJTE ZDE.

FORUM 24
Kniha Stalinova baletka | FOTO: FORUM 24

Zatímco Nina bojovala o přežití v gulagu, její manžel bojoval za její svobodu v Leningradu. Přes všechnu nepřízeň tehdejšího režimu byla nakonec propuštěna a jako zázrakem se právě ve chvíli, kdy vypukla Velká vlastenecká válka, dokázala vrátit ke svému dřívějšímu životu. Navzdory válečnému strádání a praktikám Stalinova totalitního státu ji její nezdolné odhodlání dovedlo až k tomu, že se stala ikonou baletního souboru Kirovova divadla.

KNIHU STALINOVA BALETKA OBJEDNÁVEJTE ZDE.

Pozoruhodný pravdivý příběh o utrpení a nespravedlnosti, o odvaze, houževnatosti a vítězství.

Sháníte další knihy? Na e-shopu FORUM aktuálně najdete také rozšířené vydání knihy Pavla Šafra Češi mezi pravdou a lží, knihu Lubomíra Kopečka Havel, Klaus, Zeman, knižní rozhovor s Miroslavou Němcovou nebo zajímavou knihu U nás se to stát nemůže, která sice popisuje rozmach diktatur v roce 1935, nebezpečně ale v mnohém připomíná dnešek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články