Ohlasy na audit: Trapné tanečky Dostálové, Babiše už nepustí na jednání v EU

FB A. Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš | FOTO: FB A. Babiše

Zřejmě ostřejší reakce, než si dovedl Babiš vůbec představit, se objevují od politiků a osobností. Pavel Telička píše například o tom, že vymlouvání ministryně Dostálové, že jde o jakýsi dokument, ke kterému se může vyjadřovat, jsou prý trapné tanečky. Audit je totiž naprosto definitivní. Jediné, na co má Dostálová čas dva měsíce, je uplatnění doporučení, která text obsahuje.

„Pane Babiši, nejen my dva víme, že auditní zpráva je konečná. Jste ve střetu zájmů, viz jeden z důvodů ukončení mojí spolupráce. Tanečky ministerstva pro místní rozvoj a Kláry Dostálové, které se již rovněž dostaly do střetu zájmů, jsou trapné. Dále poškozujete zájmy ČR v EU. Konejte!“ napsal Pavel Telička na Twitteru.

repro ČT

Podle europoslance Tomáše Zdechovského bude Babiš vyloučen z jednání o rozpočtu. „Střet zájmu Andreje Babiše pro něj znamená vedle velké ostudy a zastavení veškerých dotací pro Agrofert, že bude vyloučen z jednání o rozpočtu 2021-2027 a všech jednání týkajících se rozdělení peněz. Jedná se o konečné rozhodnutí, které v žádném případě nelze zvrátit,“ napsal Tomáš Zdechovský.

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek vyzval Jana Hamáčka, aby konal. „V ČR je konečné stanovisko EK ke konfliktu zájmů Andreje Babiše. On a Kateřina Dostálová mlží a lžou. Žádám prvního místopředsedu vlády Jana Hamáčka, aby se vyjádřil a konal. Koaliční partner se touhle kauzou nemůže promlčet, pokud nechce nést stejnou vinu,“ varoval Kalousek.

Šéf ODS Petr Fiala upozornil, že Babiš je ve střetu zájmů po celou dobu, co působí v politice. „To, že je A. Babiš v obrovském střetu zájmů, je jasné od jeho vstupu do politiky. V tuto chvíli mě ale zajímá, zda bude ČR muset do Bruselu kvůli jeho nenasytnému čerpání dotací vracet stovky milionů Kč. Pokud se tak stane, bude potřeba mu poslat účet, toto nesmí platit občané,“ napsal šéf ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner