Ohnivé peklo: Hasiči bojují s ohněm, prezident mlčí

Eric Drooker

Katastrofa, se kterou v Českém Švýcarsku bojují stovky statečných hasičů, nenechala snad nikoho chladným. Kouř byl cítit i v centru Prahy, a dokonce až na Vysočině. Požár kolem Hřenska je děsivý a připomíná apokalypsu. Pak je tu ovšem někdo, koho tato tragická událost zjevně vůbec nerozhodila. Prezident Miloš Zeman ještě 27. července dopoledne neřekl k tragédii, která začala v neděli, ani jedno slovo. 

Je ironií, že Miloš Zeman v Hřensku vyhrál volby, získal zde 57 procent hlasů. Teď mu jeho voliči nestojí ani za pár slov povzbuzení. Celé Zemanovo fungování je tak absurdní, že na twit­terovém účtu Jiřího Ovčáčka se dozvídáme, že Zemanova činnost posledních dní spočívala v gratulaci nově zvolené indické prezidentce Draupadí Murmúové.

Samozřejmě že ­tuhle tragédii zvládneme i bez prezidenta. Miloš Zeman totiž pro Českou republiku udělal jednu důležitou službu: Dokázal, že funkci, kterou zastává, k ničemu nepotřebujeme. Doufejme, že by to napříště ­mohlo znamenat, že jí přinejmenším přestaneme přikládat takovou důležitost, případně by se konečně mohlo začít mluvit o jejím ­zrušení. A zatím držme palce ­Hřensku, všem těm ­skvělým lidem, kteří se ­snaží zachránit, co se dá, a samozřejmě tamním obyvatelům, aby škody na jejich domovech byly co nejmenší.

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články