Okamura bojoval na síti za tradice. Nakonec musel vše s ostudou smazat, zcizil totiž fotografii

Tomio Okamura (ČTK)

Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Mělo to být další připomenutí toho, jak SPD a Tomio Okamura důsledně bojuje za tuzemské tradice a odmítá migranty. Nakonec je z toho ostuda pro Okamuru, který ukradl fotografii. Ženy na snímku mu vzkázaly, že fotografii zneužil a ať ji okamžitě smaže. O co šlo? Okamura se pochlubil koláží. Na horním snímku jsou vyobrazeny ženy na louce v historickém oblečení, v rukou mají hrábě na seno. Na spodním snímku jsou postávající černovlasí mladíci.

Okamura koláž doplnil textem: „Moje volba je jasná a jaká je ta Vaše? Volte sami sebe, volte svoji zemi, volte SPD!“ Zřejmě tím myslel, že když budou lidé volit jeho stranu a ta zvítězí ve volbách, nafasují naše krásné české ženy takové oblečení, hrábě a půjdou hrabat seno na naše české krásné louky. Ať to myslel, jak to myslel, narazil.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Fotografii totiž on, nebo ten, kdo mu tu krásnou koláž nachystal, ukradl. A ženy na snímku se rychle ozvaly. „Chceme se naprosto jednoznačně distancovat od tohoto sprostého zneužití naší fotografie. Již podnikáme kroky k nápravě. Věříme, že zdravý rozum našich přátel nedovolil zapochybovat,“ napsaly ke kauze na facebooku členky folklórního souboru Újezdská Rozmarýna. A obrátily se se stížností na Okamuru.

Ve stížnosti, kterou rovněž zveřejnily, například napsaly, aby fotografii okamžitě smazal, pokud by tak neučinil, byly členky spolku rozhodnuty podniknout právní kroky. Zároveň Okamuru upozornily, aby už nikdy jejich fotky nepoužíval. Po nějaké době příspěvky ze sociálních sítí Tomia Okamury skutečně zmizely. Ke stížnosti se však politik nevyjádřil, omluvu poslala jeho asistentka a slíbila nápravu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články