Okamura, Foldyna, Klaus ml., Kuras a Jakl na demonstraci pěkně pospolu. Typická sestava

(Facebook)

Na podporu maďarského premiéra Viktora Orbána k migraci ve čtvrtek spolek Hej, Občané! uspořádal před maďarskou ambasádou demonstraci, kam přišlo asi 150 občanů. Evropský parlament minulý týden schválil doporučení, aby Evropská unie zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot EU.

Občanů tedy moc nedorazilo, ale byli to občané významní.
„Není možné trestat legitimně zvolenou vládu za to, že tato vláda plní svůj volební program, za který dostala jeden z nejsilnějších mandátů vůbec v rámci členských zemí EU,“ řekl novinářům Tomio Okamura (SPD). Asi neví, že Orbán je taky pro zrušení Benešových dekretů. Europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) označil rezoluci za ostudnou a přirovnal ji k mnichovské dohodě. Tím se jako člen Evropského parlamentu vlastně sám postavil na úroveň poslance Říšského sněmu.

Jaroslav Foldyna (ČSSD), přítel Putinových Nočních vlků, zase řekl: „Přišel jsem podpořit postoj Maďarska, protože je to i náš postoj.“ Kdo je to podle Foldyny my? Obdivovatelé kremelského režimu, který okupoval Krym a část Gruzie a vraždí civilisty v Sýrii a vede nevyhlášenou válku proti Ukrajině?

Přišel i Václav Klaus mladší (ODS). Prý nepřišel demonstrovat za Orbána ani ho hodnotit. „Maďarsko má právo spravovat svou zemi, jak chce,“ sdělil. Jinými slovy: Maďarsko si může zavádět autoritativní režim, porušovat pravidla EU, do které dobrovolně vstoupilo, a nesmí se to nahlas říct.

Byl pronesen pozdrav za „Slušné lidi“ z Brna, kteří prý „ukázali cestu“. Ladislav Jakl do mikrofonu zvolal: „Maďaři, jsme s vámi!“

Dostavil se i publicista Benjamin Kuras, který Evropskou unii označil za totalitní monstrum, které je třeba „přeorat“. Nechyběl ani supervlastenecký sociolog Petr Hampl, který řekl, že „už je to jasný, že tady „neexistuje jiné rozdělení než na vlastence a ty internacionalisty“. Podle něj je škoda, že je tady tolik výborných politiků a každý je ve své straně v menšině. Bylo by prý dobré, kdyby taková strana vznikla a mohla by snad pomýšlet na ústavní většinu.

Je hezké vidět všechny tyhle vlastence takhle pohromadě. Jeden kremelský poskok, nahnědlý národovec a bojovník proti dekadentnímu Západu vedle druhého. Možná by si tu stranu měli založit, aby svou toxicitou nerozkládali ty ostatní. Jen jak zařídit, aby se tihle narcisové nepohádali, kdo bude tu vládu zdravých sil uplatňovat jako vůdce?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]