Okamura opět zaútočil na ČT. Pustil se do moderátorů i ředitele

FB

Na veřejnoprávní televizi opět zaútočil předseda SPD Tomio Okamura. Stalo se tak v Poslanecké sněmovně při projednávání výroční zprávy o činnosti České televize (ČT) za rok 2016. Televize se podle něj chová jako utržená ze řetězu. „Je to chyba těchto lidí — generálního ředitele Petra Dvořáka a kompletní sestavy Rady České televize,“ prohlásil Okamura a dodal, že by měla být financována ze státního rozpočtu. Navrhuje tak zrušit koncesionářské poplatky.

Nezapomněl zmínit ani to, že veřejnoprávní televize hospodaří netransparentně a má nevyvážené zpravodajství, které je politicky zmanipulované. Zaútočil také na některé redaktory a moderátory ČT. Ti by podle Okamury měli zveřejnit svůj plat. „Já už léta vyzývám jak Václava Moravce, tak Noru Fridrichovou, tak redaktora Wollnera. To jsou ti, co ovládají pořad Reportéři ČT, 168 hodin a Newsroom. Tak je vyzývám k tomu, aby zveřejnili své platy, protože občané nám píší, že kolují spekulace, že jejich platy jsou v řádu milionů korun ročně,“ řekl šéf xenofobní strany.

Česká televize

Na Okamuru reagovala poslankyně Miroslava Němcová (ODS). Podle ní musí veřejnoprávní televize dbát na zákon o ochraně osobních údajů. „Platy moderátorů hlavních publicistických a zpravodajských pořadů v České televizi jsou výrazně nižší než platy v komerčních televizích a pohybují se kolem dvojnásobku průměrné mzdy v České televizi,“ reagovala na útočná slova Okamury.

Nutno však dodat, že šéfredaktor reportážní publicistiky v ČT Marek Wollner je společně s novinářkou Norou Fridrichovou častým terčem slovních útoků Tomia Okamury. Například na jaře tohoto roku Okamura na svém facebookovém profilu uvedl, že Wollner veřejně uráží prezidenta, předsedu sněmovny i předsedu senátu.

Podle Okamury novinář označil prezidenta republiky Miloše Zemana za zlose*a, šéfa senátu Jaroslava Kuberu za obecního idiota a předsedu sněmovny Radka Vondráčka za pucfleka. Nic z toho ovšem není pravda a Marek Wollner není autorem ani jednoho výroku. Okamura naschvál zcela zkreslil situaci, která se odehrála v rozhovoru s Wollnerem na internetové televizi XTV.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner