Tomio Okamura se dnes bude tetelit blahem, protože se mu povedlo do Prahy natáhnout smetánku nacionalistické internacionály.

Radostně oznamuje:

Tak dnes se na vás těšíme na Václaváku pod koněm! SALVINI, LE PEN, WILDERS, OKAMURA, ORTEL! Nejprve od 16:00 vystoupení skupiny ORTEL – vstup zdarma! A od 17:00 na stejném pódiu vystoupí Marine Le Pen, Geert Wilders, Tomio Okamura a Matteo Salvini pošle přes velkoplošnou obrazovku zdravici! Bezpečnost všech návštěvníků bude ve spolupráci s Policií ČR plně zajištěna, aby nikdo nemohl narušovat klidný průběh naší akce.

Normální člověk by se tak pofiderními kamarády nechlubil, ale protože mají s Okamurou stejnou DNA, jemu to tak nepřijde.

Předně by bylo dobré upozornit na to, že tihle vlastenci a hlasatelé suverenity suverenitu poněkud ztrácejí, kdyýž jim jde o to, kde by na své rejdy vzali peníze. Jak známo, ruské jim nevadí. Ona je jim totiž náklonnost k Rusku vlastní.

Matteo Salvini je třeba autorem výroků:

Podle agentury TASS řekl po návštěvě Ruska: „Evropa (kvůli sankcím) každodenně ztrácí miliony eur. Jen idiot může jít touto cestou.“ „Vrátím se do Itálie s přesvědčením, že, sláva Bohu, existuje Putin, který má jasné názory na mír po celém světě.“

Podle listu Corriere della Sera Salvini už cestou do Ruska vyhlašoval: „V Rusku se cítím jako doma, kdežto v některých zemích EU nikoli… Jestli politické síly, jejichž jsem součástí, zvítězí v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, vztahy Ruska a Evropy se změní.“

„Mimo ekonomiku udržujeme vazby s Ruskem především v otázce kultury. Putin již ohlásil svou snahu ochraňovat národní identity a my jsme s ním zajedno,“ řekl v listopadu 2014 Salvini pro ruský server Lenta.ru.

Nedávno v Itálii vypukl skandál, když novináři odhalili, že prodej tří milonů tun motorové nafty z Ruska italskou společnosti měl být využit pro financování strany Liga v blížících se volbách do Evropského parlamentu. Tedy jasný plán Ruska na podporu nacionalistických politiků.

Paní Le Pen si na svou volební kampaň půjčovala peníze od ruských bank. V roce 2011 získala půjčku v hodnotě 9 milionů eur od První česko-ruské banky.

Když byla tázána na potenciální hrozbu ze strany Ruska s ohledem na anexi Krymu, uvedla, že „není žádný důvod se děsit“. „Rusko je evropská země a tak by bylo lepší, pokud chceme silnou Evropu, vyjednávat s Ruskem.“ Rusko pod vedením Putina prý provozuje „rozumný protekcionismus“ a Putin se zajímá o zájmy své vlastní země a brání její identitu“.

Všechny tyhle nesmyslné řeči by se daly odbýt celkem jednoduše. Bodejť by Vůdkyně nemluvila o Putinovi a Rusku tak hezky, když potřebuje ruské peníze. Její strana Národní fronta požádala Rusko o půjčku 27 milionů euro, aby mohla financovat svou kampaň v roce 2017.

Pokud jde o Wilderse, přečtěme si, co o něm napsal ruský web Sputnik: „’Vladimir Putin — to je lídr, ať už si o něm myslíte cokoli. Mnohé z jeho politiky kritizuji. Obdivuji ho však, stejně jako pana (prezidenta USA Donalda) Trumpa, protože jsou to lídři, kteří hájí zájmy ruského a amerického národů. Nám v Evropě takoví lídři chybějí,‘ prohlásil Wilders v interview pro televizi RT.

Dodal, že Evropě, která sjednocuje 30 zemí a stále ještě se pokouší o rozšíření, ‚schází rozvážnost a pocit identity‘. ‚Právě proto si myslím, že Trump a Putin jsou lepší, než naši předáci,‘ řekl v závěru Wilders.“

Opravdu ještě není jasné, co tady Okamura pořádá za sedánku? Tak až zas někdo začne fakta zesměšňovat výkřiky, že „za všechno na světě včetně určitě může Putin“, ať se prostě podívá na to, kdo papouškuje čí myšlenky a odkud má peníze.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora