Okamura se chlubil velkou podporou na akci. Přitom ho vyhodili za nepovolenou agitaci

Předseda SPD Tomio Okamura  (ČTK)

Předseda SPD Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Do nepříjemných situací se během předvolební kampaně nedostává jen Andrej Babiš. Podobný kousek jako premiér, tedy nepovolenou agitaci na akci, kam ho nikdo nepozval, v sobotu předvedl Tomio Okamura. Ten zveřejnil na sociálních sítích fotografie, kde byl na akci Konec léta s opicí.

Okamura referoval o tom, že je akce povedená a že tam má obrovskou podporu od účastníků. “Teď jsem mezi lidmi v Krnově v Moravskoslezském kraji na akci s názvem Konec léta s opicí, je tady skvělé pivo, a moc děkuji lidem za doslova obrovskou podporu,” ohlásil Okamura.

Jenže to bylo tak trochu jinak. Okamuru tam nikdo z pořadatelů nepozval. Naopak organizačnímu týmu hodně vadilo, že lídr SPD jejich akci zneužil k politické agitaci. Takže ho vyhodili.

Týdeník FORUM (FORUM 24)
“Místo poděkování, že jste včera přišli, tak jsme nuceni se vymezit vůči chování pana Tomia Okamury – SPD, který se včera objevil ve večerních hodinách na naší akci Konec Léta s Opicí a na svých sociálních sítích se prezentoval s logem našeho pivovaru jako součást své volební kampaně. Už v noci jsme se vymezili a poprosili pana Okamuru o smazání fotografií, náš komentář byl poté smazán a dnes se fotky objevily znovu. Náš pivovar je apolitický a vůbec nesympatizuje s hnutím SPD. Pane Okamuro, na akci Vás nikdo nezval a naopak jste nebyl obsloužen a byl požádán o opuštění areálu. Proto Vás poprosíme, pane Okamuro, o smazání všech fotografií, kde pózujete před naším stánkem a o konec spojování s námi ve Vašich vyjádřeních. Předem děkujeme. Pro všechny voliče: to je jen ukázka, jak se dělá předvolební kampaň, kdy zneužijete veřejných akcí pro svoji prezentaci,” vzkázal Okamurovi Pivovar Nachmelená opice.
Scénář dost podobný tomu, který před několika týdny realizoval Andrej Babš. Ten se pro změnu fotil na koncertu Ewy Farné. Zpěvačka se následně vymezila a konstatovala, že se cítí Babišem zneužitá pro kampaň.
Pro Okamuru to není první nepříjemnost, kterou musí při letošní kampani řešit. Před několika týdny musel smazat grafiku, pro kterou ukradl fotografii folklórního souboru – skupinu žen v krojích na louce.
O co šlo? Okamura se pochlubil koláží. Na horním snímku jsou vyobrazeny ženy na louce v historickém oblečení, v rukou mají hrábě na seno. Na spodním snímku jsou postávající černovlasí mladíci. Okamura koláž doplnil textem: „Moje volba je jasná a jaká je ta Vaše? Volte sami sebe, volte svoji zemi, volte SPD!“ Zřejmě tím myslel, že když budou lidé volit jeho stranu a ta zvítězí ve volbách, nafasují naše krásné české ženy takové oblečení, hrábě a půjdou hrabat seno na naše české krásné louky. Ať to myslel, jak to myslel, narazil.
Ženy na fotografii se totiž ozvaly. „Chceme se naprosto jednoznačně distancovat od tohoto sprostého zneužití naší fotografie. Již podnikáme kroky k nápravě. Věříme, že zdravý rozum našich přátel nedovolil zapochybovat,“ napsaly ke kauze na facebooku členky folklórního souboru Újezdská Rozmarýna. Fotografii potom Okamura s ostudou smazal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články