Okamura se chová jako oddaný mluvčí Putinova režimu. Opět to dokázal ve sněmovně

Poslanci SPD po projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského (Pavel Žáček / se souhlasem)

Poslanci SPD po projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského | FOTO: Pavel Žáček / se souhlasem

Tomio Okamura a jeho útvar se opět cynicky postavili na stranu zločinného režimu Vladimira Putina. Zatímco Klement Gottwald se jezdil do Moskvy učit, jak buržoazii zakroutit krkem (pak kroutil krky i vlastním kamarádům ze strany), Okamura se tam učí, jak lze převrátit pravdu naruby.

Chování předsedy SPD a jeho pěšáčků ve sněmovně po projevu ukrajinského prezidenta bylo ostudné. Krom toho, co mohli lidé vidět na přenosu z parlamentu, to ještě sám hrdě hlásal na svém facebooku: „Sněmovna těsně po skončení projevu ukrajinského prezidenta Zelenskyho. Všichni ostatní poslanci, kromě SPD, tleskali ve stoje válce. Potvrdilo se, že jediné SPD je proti válce a prosazujeme mírová jednání.“

ČTK/Krumphanzl Michal

Projev ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v poslanecké sněmovně. Poslanci SPD zůstali při potlesku sedět | FOTO: ČTK/Krumphanzl Michal

Pak následuje na facebooku obvyklé robotické holdování oddaných příslušníků sekty. (Citujeme bez úprav.) Třeba: Jana Lipenská: Nemám slov , super Tomio Okamuro tleskám

Olga Olina Černá: Proto budu znovu volit jedině SPD JSTE NEJLEPŠÍ a říkáte nám od začátku pravdu,kterou nikdy neměníte a proto vám držím palce,abyste v příštích volbách vyhráli ‼ Nechceme tady vládu kašparů,kteří nemají vlastní rozum a tahají nás do války,kterou normální lidé nechtějí…nechceme být součástí jiného světa,chceme si zachovat naší Českou zem PROTO JEDINĚ SPD

Jarka Plechatova: Jsem moc ráda, že jste ukazali, že s tím vším, co se děje , nesouhlasíte, vážím si Vás, není to jednoduché, jste na to bohužel samibojujte dál za naše lidi a ČR můj hlas máte.

Vlado Kéry: Bože pomoz tuhle trapní a neschopní vládu slepenců zrušit chtějí nám říkat co máme dělat a oni tleskají nějakému šaškovi co žebra o zbraně a podporu.

(Týdeník FORUM)

Tomio Okamura najel na stejnou taktiku jako kremelská propaganda. Černá je bílá, Země je plochá, Lenin měl rád děti a za mír se bojuje tak, že Ukrajině nedodáme zbraně na obranu.

Okamura je obratný. Dává si pozor, aspoň si to myslí, a píše jen to, co by nemohlo být žalovatelné. Dělá to ale stejně jako jiné subjekty tohoto typu. Nechá řádit své příznivce v debatě a nijak to nekoriguje. Kdyby se mu někdo pod příspěvkem pokoušel oponovat, příspěvek zmizí. Takhle ale, aniž mu někdo něco může formálně vytknout, se dozvíme všechny teze ruské propagandy o ukrajinských nacistech a banderovcích a zkorumpovaném prezidentovi Zelenském.

Nemá smysl věcně rozebírat Okamurovy bláboly. Ruští vojáci jsou na Ukrajině, a ne ukrajinští v Rusku. Ukrajinská města jsou v troskách. Na Ukrajině probíhají svobodné volby, nikoli v Rusku. Na Ukrajině nejsou v parlamentu nacistické strany, zatímco ruská Státní duma je jich plná. V ruské státní televizi se vtipkuje a vyhrožuje o jaderných úderech na západní města. V Rusku na ulici seberou člověka za to, že ukáže nápis „Ne válce“. Seberou ho i tehdy, když má čistý list papíru. Dokonce i tehdy, když jen rukama naznačí, že by papír držet mohl. Jasnovidné ruské orgány vědí, že kdyby nějaký papír měl a kdyby na něm bylo něco napsané, bylo by to jistě něco o míru. To by nepochybně znamenalo, že se tím falšuje smysl „speciální operace“ Kremlu na Ukrajině.

Ruský diktátor Vladimir Putin na oslavě Dne vítězství v Moskvě (9. 5. 2022) (Profimedia)

Jenže tohle Tomio Okamura ví, tak proč se namáhat mu něco vyvracet. Aby se jednalo, na to musí být dva a Rusko jednat nechce, protože své cíle vyhlásilo. Mluvil o tom Putin a nejvyšší představitelé. Jde o likvidaci Ukrajiny jako státu. Není jasné, jak by si někdo takové jednání představoval. Na okupovaných územích Rusko předvedlo, jak by to pak vypadalo všude. Zabíjení, mučení, deportace, zavedení ruského občanství, zavedení rublu, odpojení od ukrajinské mobilní sítě. Kam dojde noha okupační armády, tam to bude vypadat stejně. Kdo je proti tomu, aby se Ukrajina mohla bránit, podílí se na kremelských válečných zločinech.

Tomio ale slouží. Stejně jako jeho „přítel“ Matteo Salvini, který nosil hrdě tričko s Putinem a dával najevo obdiv k vůdci. Stejně jako „přítelkyně“ Marine Le Pen, která si kdysi na volební kampaň půjčila ruské peníze. Miloš Zeman taky sloužil. Údajně věřil po anexi Krymu tomu, že na východní Ukrajině nejsou ruští vojáci, protože mu to řekl ministr Lavrov. Sloužili komunisté, Václav Klaus, Trikolora, jistí „bezpečnostní“ analytici, zkrachovalí politici jako Jiří Paroubek. A všichni se vydávají za „vlastence“.

Jejich duchovní vlast je ale jinde. V podivné zemi, kde se stále v hlavním městě vystavuje vycpaná mrtvola vůdce, který zavedl vražedný režim.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]