Okamura štve své fanoušky proti očkování. Za hlasy mu zjevně stojí i jejich životy

Tomio Okamura (Facebook/F24)

Tomio Okamura | FOTO: Facebook/F24

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura a jeho dezinformační spojenci vedou ostrou kampaň proti očkování občanů. Ruská federace samozřejmě nemá zájem na tom, aby se život v Evropě brzy vrátil do normálu, a tak je nutné lidem namluvit, že se nesmějí nechat očkovat, ať už jsou “důvody” sebeabsurdnější. Okamurovi voliči přitom z velké části patří mezi ty nejohroženější skupiny obyvatelstva. Vypovídá to o jediném – politikovi Okamurova typu prosazování lží, které nesou volební hlasy, stojí i za to, že někdo bude ohrožen na životě a zdraví.

Nejvíce odpůrců očkování je právě mezi voliči Okamurovy SPD, dost by se jich našlo i u Trikolóry (kdyby ovšem existoval reprezentativní vzorek voličů této strany), najdeme je ale v celé populaci. U SPD hraje ovšem roli právě zmiňovaná propaganda. Řetězové e-maily hystericky varují před Billem Gatesem, čipováním nebo před údajným ohrožením zdraví. A Okamura k tomu přidává nenápadné zmínky o potlačování práv a svobod.

Už dnes je totiž jasné, že například cestování do některých zemí může být v budoucnu omezeno tím, že člověk bude muset předložit doklad o očkování proti koronaviru. Je to ostatně běžné v celé řadě států u jiných nemocí. To už ovšem nikdo nepřipomene, rovnou se začne mluvit o “nové totalitě”, případně o “diktátu Bruselu” a o podobných nesmyslech. Je přitom logické, že například mnoho aerolinek tuto povinnost zavede.

“Testování a očkování nesmí být pro naše občany povinné, ale na bázi dobrovolnosti. Pokud se někdo rozhodne, že se nenechá očkovat či testovat, nesmí být kvůli tomu omezena jeho ústavní práva. Odmítáme zároveň společný očkovací průkaz EU, neboť tím vzniknou dvě kategorie lidí – očkovaných a neočkovaných. Jsme také přesvědčeni o tom, že se jedná o obrovský byznys pro výrobce vakcín a dalšího potřebného zdravotnického materiálu,” psal například 23. prosince Okamura na své facebookové stránce.

Dokonce i osoby typu Miloše Zemana nebo Andreje Babiše vyzývají, aby se lidé nechali očkovat. Jinak se z téhle bryndy nikdy nedostaneme a stále budou zbytečně umírat lidé. Panu Okamurovi ale je a vždycky bude přednější jeho politický byznys. Jak známo, ze všeho nejradši má totiž peníze. Na to si jistě dobře vzpomínají například jeho bývalí kolegové z hnutí Úsvit, které šéf nového marketingového projektu jménem SPD již před lety vytuneloval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články