Útok na Dominika Feriho, po němž skončil poslanec TOP 09 v nemocnici, odsoudili téměř všichni předsedové parlamentních stran. Jen premiér Andrej Babiš, tedy jeho marketingový tým, situaci na sociálních sítích nepochopitelně nekomentoval. Vzkaz Tomia Okamury ovšem také není důstojným odsouzením incidentu, který mají na svědomí dva moravští extremisté.

Pro rozumně přemýšlejícího člověka je fyzický útok za odlišné názory, nebo dokonce kvůli jiné barvě pleti nepřijatelný a je nutné ho odsoudit. „Vlastenci“ a absolventi vysoké školy života, tedy rasisté, extremisté a xenofobové se ovšem na sociálních sítích opět vyřádili. Často s množstvím pravopisných chyb a použitým Caps Lockem, který podle méně inteligentních lidí zřejmě dodává na důležitosti sdělených slov.

Ani příspěvek šéfa SPD nebyl zrovna takový, jaký by napadení Feriho zasloužilo. Tomio Okamura totiž celou situaci přirovnal k tomu, jak se lidé chovají k němu, a udělal ze sebe chudáčka. „K panu poslanci Ferimu: Já jsem terčem rasistických urážek a výhružek fyzickým násilím od sluníčkářů permanentně,“ postěžoval si předseda extremistického hnutí.

K panu poslanci Ferimu: Já jsem terčem rasistických urážek a výhružek fyzickým násilím od sluníčkářů permanentně, včetně…

Zveřejnil(a) Tomio Okamura – SPD dne Pondělí 22. dubna 2019

„Včetně výhrůžek smrtí, jejich agresivita je často neuvěřitelná, v mém případě to média ovšem ani nikdy nezajímalo,“ dodal Okamura s tím, že si nestěžuje a Ferimu přeje brzké uzdravení. Nakonec tedy i odsoudil násilí vůči komukoli, ale to už vyznělo jen jako očekávaná fráze, aby se neřeklo.

Okamura se diví, že je konfrontován se svými názory, ale to neznamená to samé jako fyzická inzultace. Navíc Feri, na rozdíl od šéfa SPD a členů tohoto hnutí nevyzývá k jakékoliv agresi nebo porušování zákona. Stačí si vzpomenout, co hlásal třeba Lubomír Volný, ještě když byl členem Svobody a přímé demokracie. Nejen, že urážel všechny názorové oponenty, také například vyzýval na Facebooku k nedodržování zákonů a řízení bez bezpečnostního pásu nebo projíždění na červenou.

Není proto divu, že taková akce vyvolává reakci, nikdy však agresivní, a jakkoliv si bude Okamura stěžovat, že je terčem verbálních útoků, nikdy se však nestalo, že by na něj, byť v podnapilosti, která má nyní uboze omluvit dvojici otce a syna Hromádkových, vztáhl ruku.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora