Okamura v Brně přirovnal Sobotku k Husákovi, ČT nařkl z politické angažovanosti

()

V Brně o víkendu předala strana Tomio Okamury Svoboda a přímá demokracie (SPD) po demonstraci petici České televizi, kterou jí vyzývá ke změnám ve fungování. Předseda SPD ve svém projevu také hned v úvodu varoval před následky brexitu, kterým podle něho bude i utvrzení probruselské propagandy. „Ještě více se budou bruselisté snažit rozdělit národy,“ uvedl.

Na brněnském centrálním náměstí skupina mladých aktivistů narušila demonstraci protestem proti negativnímu postoji SPD vůči uprchlíkům a ke slovním potyčkám došlo i před sídlem studia České televize v Brně. Policie zasahovat nemusela.

ČT Okamura vyzval, aby přestala manipulovat veřejným míněním a dehonestovat ty, kteří jsou u manipulátorů v nemilosti. Česká televize se podle něho stala politicky angažovanou institucí, ignoruje názory drtivé většiny občanů a výběr a zpracování informací je mnohdy tendenční.

Komu patří Evropa?

V projevu se Okamura zaměřil opět na kritiku imigrační politiky EU. Jeden ze špinavých triků je podle Okamury dělení na ty proevropské a protievrospké. „To je skutečně drzá a nehorázná lež. Ani my, ani Britové, ani naši přátelé Marine Le Pen nebo Geert Wilders nejsou protievropští. Naopak – my Evropané spolu už dnes velmi úzce spolupracujeme a máme jeden zásadní společný cíl – zachovat Evropu našim dětem jako Evropu původních suverénních evropských národů. Zachovat Evropu svobodnou, prosperující a bezpečnou,“ tvrdí.

Tvrdě a nesmiřitelně prý odmítá kolonizaci Evropy muslimy z Afriky a Středního východu. „Merklová, Juncker, Sobotkova vláda, Dienstbier, Kalousek a další nás budou strašit bídou a světlými zítřky pod vedením Bruselu. Nenechme se obelhat. Premiér Sobotka říká, že naše republika musí zůstat v EU, protože to je záruka míru a prosperity. Přátelé, vždyť ten kluk mluví jako Husák,“ píše Okamura také v projevu.

Copak Británie mimo EU upadne do bídy a začne s námi válčit? Taková slova může vyslovit jen někdo totálně vygumovaný, ptal se Okamura v opětovné narážce na brexit.

Česká republika prý pod Bruselem také neprosperuje. Čeští zaměstnanci zahraničních firem mají podle Tomia Okamury například násobně nižší mzdy než jejich kolegové u stejné firmy na Západě, přestože práce je stejná a s výjimkou bydlení je stejná velká část životních nákladů. Ze zisků českých poboček rostou pak mzdy zaměstnancům v Západní Evropě.

Okamura na závěr varoval před chystanou obrovskou vládní antikampaní ve prospěch Bruselu. „Bude to masivní a neutuchající náklad lží, polopravd a překroucených faktů a naopak vynechávání důležitých skutečností. I proto je třeba bojovat nejen za demokracii, ale také za právo na objektivní a pravdivé informace,“ řekl.

 

Demonstraci ukončil vylepením petice na vchodové dveře ředitelství brněnského studia České televize.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]