Okamura ztrácí zbraň jménem covid. A tak podporuje vyvolávání nenávisti

Radek Rozvoral, Tomio Okamura, Jan Hrnčíř (všichni SPD) (FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská/se svolením autorky,)

Radek Rozvoral, Tomio Okamura, Jan Hrnčíř (všichni SPD) | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská/se svolením autorky,

Uskupení Chcípl PES zašlo daleko za hranici myslitelného a zveřejnilo adresy poslanců, kteří jsou zastánci pandemického zákona. Ty nyní musí chránit policie. A kdo za to může? Zejména ten, kdo si z této záležitosti udělal své jediné a dobře viditelné téma. Ten, kdo ještě stále přitápí pod kotlem nenávisti a vyhrožuje totalitou, přestože pandemie končí. Obchodník se strachem Tomio Okamura.

Okamura, zatímco se na Břevnově dokončuje jeho nevkusný dům za desítky milionů, chystá, jak vydělat další peníze. Hodiny a hodiny proto řeční v poslanecké sněmovně, obstruuje a strhává na sebe pozornost, aby mu napřítě přišly další voličské hlasy a s tím i finance. Ostatně sám je sběratelem umění, tak peněz potřebuje hodně. A dělá pro to všechno.

(Týdeník FORUM)

Okamuru proto ani v nejmenším nebrzdí fakt, že možná by někde mohlo jít i o život. Dál bude živit téma, které si ani zdaleka nezaslouží takovou pozornost. Dál bude v lidech, kteří z velké části netuší, o čem ten který zákon je, vyvolávat strach z údajně nastupující totality. Klidně ať si před domem některého poslance někdo počká na člena jeho rodiny. Okamura by prostě pokrčil rameny a zase se podíval na svůj účet.

Je naprosto ostudné, že v civilizované, demokratické zemi je možné, aby kdokoli vyhrožoval zvoleným poslancům. Začalo to šibenicemi, pokračuje zveřejňováním adres a čím to tedy skončí? Pokud někdo tvrdí, že novináři měří dvojím metrem, neříká pravdu. Stejným způsobem jsme odsuzovali nehoráznosti antivaxerů, kteří demonstrovali u domu Andreje Babiše či Jana Hamáčka v době, kdy byli u vlády. Podobné věci jsou nepřijatelné v každé situaci.

Kdyby Tomio Okamura měl jen trochu cti v těle, okamžitě by své fanoušky vyzval k tomu, aby se takovýmto způsobem nechovali. Jestli chce tvrdit, že to žádní fanoušci nejsou, samozřejmě ani to nebude pravda. Právě jeho sněmovní projev si milovníci šibenic před sněmovnou pouštěli živě. Právě jemu vždy tleskají a jeho citují.

A nezapomeňme připomenout také roli hnutí ANO. Jeho zástupci si rádi stěžují na nekonstruktivní opozici z doby, kdy navrhovali jedno nesmyslné opatření za druhým. A nyní se podílejí na obstrukcích extremistů. Kdo tedy bude moci za to, až se výhrůžky a zveřejňování adres skutečně změní v násilí? Na to ať si odpoví každý sám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články