Okamurova SPD rozšířila falešný citát Ivana Bartoše

Eric Drooker

Stránka „Volím SPD v eurovolbách“ si vymyslela další falešný citát. Měl ho říci předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. Údajně měl říci, že „není možné, aby v bytech 3+1 žili jen dva lidé. Buď k sobě pořídí další dva lidi nebo zaplatí zvláštní daň za metry“. Falešný citát má již tisíce sdílení a je šířen i dalšími lidmi.

Údajný citát je však absolutním výmyslem, který si vymyslel příznivce nebo člen SPD, aby poškodil konkurenční stranu ve volbách do Evropského parlamentu.

Hoax se podařilo rozšířit zejména kvůli roztržce v pražské koalici z minulého týdne. Primátor Zdeněk Hřib navrhoval, aby se zjišťovalo množství neobývaných bytů v hlavním městě pomocí údajů z elektroměrů. Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil to odmítl a nápad tedy neprošel.

Není však to poprvé, kdy se SPD snaží očerňovat právě Piráty. Největší množství dezinformací se šířilo před sněmovními volbami v roce 2017.

Článek vychází z původního textu na webu Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]