Okamurovci chtějí Prahu vyčistit od bezdomovců a feťáků. Co by s nimi provedli?

Tomio Okamura (ČTK)

Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Okamurovci v Praze se do toho dali rázně. Na Facebooku 27. září zveřejnili další ze svých radikálních výkřiků. Sice bez háčků a čárek, ale revoluční nadšení z toho kypí i tak: „Pratele, zacina jit do tuheho! Praze realne hrozi, ze ji ovladnou Pirati! Tedy vitaci imigrantu, kteri nam Prahu zaplavi tisici Africanu a Arabu. Ti zde pravdepodobne po vzoru Parize, Londyna nebo Berlina vytvori ghetta a no-go zony. My toto nechceme. Naopak, chceme Prahu vycistit od vsech bezdomovcu a ruznych fetaku, co obtezuji lidi na zastavkach a nadrazich. Ted je to na Prazanech, co si vyberou. Je posledni sance nas osud zmenit. Prijdte k volbam a nedovolte vitacum znicit nasi Prahu!“

Řeči o vítačích nemají velkou logiku. Není jasné, jak by jakákoli strana na pražském magistrátu mohla do Prahy dopravit tisíce Arabů. Asi ilegálně přivézt kamiony a nenápadně je tam vypouštět.

Akademici z SPD si s problémy vůbec moc hlavu nelámou. Kdepak si lámat hlavu s tím, jaké jsou příčiny bezdomovectví a závislostí. Vyčistit. Sejde z očí, sejde z mysli. Není člověk, není problém.

Jak by takové čištění asi mělo vypadat a kdo by ho prováděl? Policie bude sbírat lidi dle svého úsudku na ulicích a odvážet je mimo Prahu? Kam? Do nějakých táborů? Na základě nějakého zákona, který bezdomovcům zakáže pobyt v určitých městech? Nebo ve všech? Jak se vědecky stanoví míra obtížnosti, kterou někdo svým vzhledem vykonává na okolí? Třeba by stačilo, kdyby se tři členové SPD shodli, že je pohled na někoho rozčiluje a šup na něj s obuškem a deportovat. Mohla by se toho ujmout i nějaká okamurovská domobrana. Určitý typ lidí by rád dostal moc, aby mohl s někým zatočit.

Zatím ovšem rozum, cit a vkus obtěžují především okamurovci a jejich vlezlá primitivní agitace. Už stačila nakazit i některé další strany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]