Současná italská euroskeptická vláda vrátila do hry téma kvót na přerozdělování imigrantů mezi zeměmi Evropské unie. Ministr zahraničí Enzo Milanesi představil pro list Corriere della Sera mechanismus, podle nějž by všechny evropské země měly Itálli s imigranty pomoci. Italská vláda se přitom prezentuje jako výrazně antiimigrační a její ministr vnitra Matteo Salvini z nacionalistické „Ligy severu“ je okázalým obdivovatelem Vladimíra Putina a kamarádem českého bojovníka s imigranty Tomia Okamury.

Pro Okamuru je to pěkná polízanice. Bude muset svým ovečkám nějak vysvětlit, že jeho političtí spojenci, kteří mají nyní na apeninském poloostrově vládní zodpovědnost, prosazují přesně to, co dříve požadovala nenáviděná německá kancléřka Angela Merkelová. Je to zároveň polízanice i pro premiéra Andreje Babiše. Do nedávna se vytahoval, jak prý Česko před kvótami zachránil svým principiálním postojem.

Dodejme, že počty imigrantů za poslední roky prudce klasají. Itálie udává meziroční snížení počtu imigrantů z 45 tisíc na 3500 za stejnou dobu.

Matteo Salvini, který v italské vládě stojí za snahou snížit v Itálii zátěž starosti o imigranty, se během své návštěvy Prahy fotografoval s Okamurou a s Karlovým mostem. Okamura o tom nadšeně referoval na svém facebookovém účtu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora