Okamurovi kamarádi v Itálii prosazují kvóty na přerozdělování imigrantů

Eric Drooker

Současná italská euroskeptická vláda vrátila do hry téma kvót na přerozdělování imigrantů mezi zeměmi Evropské unie. Ministr zahraničí Enzo Milanesi představil pro list Corriere della Sera mechanismus, podle nějž by všechny evropské země měly Itálli s imigranty pomoci. Italská vláda se přitom prezentuje jako výrazně antiimigrační a její ministr vnitra Matteo Salvini z nacionalistické „Ligy severu“ je okázalým obdivovatelem Vladimíra Putina a kamarádem českého bojovníka s imigranty Tomia Okamury.

Pro Okamuru je to pěkná polízanice. Bude muset svým ovečkám nějak vysvětlit, že jeho političtí spojenci, kteří mají nyní na apeninském poloostrově vládní zodpovědnost, prosazují přesně to, co dříve požadovala nenáviděná německá kancléřka Angela Merkelová. Je to zároveň polízanice i pro premiéra Andreje Babiše. Do nedávna se vytahoval, jak prý Česko před kvótami zachránil svým principiálním postojem.

Dodejme, že počty imigrantů za poslední roky prudce klasají. Itálie udává meziroční snížení počtu imigrantů z 45 tisíc na 3500 za stejnou dobu.

Matteo Salvini, který v italské vládě stojí za snahou snížit v Itálii zátěž starosti o imigranty, se během své návštěvy Prahy fotografoval s Okamurou a s Karlovým mostem. Okamura o tom nadšeně referoval na svém facebookovém účtu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]