Okamuru rozzuřil letáček koalice SPOLU na plotě. Bojí se o svůj dům i auto

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura  (ČTK)

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Koalice SPOLU v sobotu zahájila takzvanou „door to door“ kampaň, v rámci které politici vyrazili přímo za svými voliči. Zapojil se do ní také kandidát do sněmovny a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Tím však pořádně rozzuřil Tomia Okamuru, zamířil totiž přímo k novému domu šéfa hnutí SPD.

„Praha 6 je kosmopolitní městská část, takže kromě starousedlíků, velvyslanectví mnoha zemí a řady vysokých škol u nás můžete najít i cizince podivných zvyků a mravů, třeba Tomia Okamuru v Takešiho hradě. A protože jsme se rozhodli oslovit všechny sousedy bez ohledu na hnědost jejich omítky či mysli, tak jsme tam i panu Okamurovi nechali naši visačku a letáček SPOLU,“ oznámila na facebooku TOP 09.

Na fotografii u příspěvku je vidět, jak starosta Prahy 6 Ondřej Kolář věší na plot u domu Tomia Okamury letáček trojkoalice. To však předseda hnutí SPD považuje zřejmě za terorismus. Obává se totiž, že by mu příště někdo mohl posprejovat dům nebo auto.

„To už je koalice SPOLU tak zoufalá a programově vyprázdněná, že musí její vrcholný kandidát a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) zveřejňovat na internetu fotky, jak věší na plot mého domu leták jejich koalice? Co od těchto neomarxistů čekat příště – posprejují mi dům nebo auto jen proto, že mám jiné názory než oni? Fakt nechci ani migranty ani euro, jak prosazuje koalice SPOLU,“ zveřejnil na facebooku Okamura.

Jako důkaz mají posloužit záběry z bezpečnostní kamery, které usvědčují Koláře z pověšení letáčku na plot. Na snímku jsou však vidět i sousední domy v ulici. „Pořizování záznamů mimo vlastní soukromý pozemek, respektive na jeho hranici, by se mělo dít pouze v závažných případech a v minimální nezbytné míře, zcela jistě bez rozsáhlých záznamů veřejných komunikací či záběru okolních domů (zvláště oken obydlí, vstupů do domů, bazénů apod.),“ upozorňuje na svém webu Úřad pro ochranu osobních údajů.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

S podobnými věcmi si však Okamura zřejmě neláme hlavu. V srpnu na sociálních sítích zneužil fotografii pěveckého spolku Újezdská Rozmarýna z Újezdu u Brna. Snímek měl být připomenutím toho, že SPD důsledně bojuje za tuzemské tradice a odmítá migranty. 

„Chceme se naprosto jednoznačně distancovat od tohoto sprostého zneužití naší fotografie. Již podnikáme kroky k nápravě. Věříme, že zdravý rozum našich přátel nedovolil zapochybovat,“ reagovaly členky folklórního souboru.

Zároveň vyzvaly Okamuru, aby fotografii okamžitě smazal. Po nějaké době příspěvky ze sociálních sítí Tomia Okamury skutečně zmizely. Celému případu jsme se věnovali ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]