Okamurův slušný člověk, kandidát Norbert Naxera. Hlásá lži, sdílí hoaxy a prasečinky

Volební plakát „vlastence a slušného občana“, kandidáta za SPD JUDr. Norberta Naxery (Facebook Norberta Naxery)

Volební plakát „vlastence a slušného občana“, kandidáta za SPD JUDr. Norberta Naxery | FOTO: Facebook Norberta Naxery

SLUŠNÝ OBČAN NA 1. MÍSTĚ, skví se velikým červeným písmem na předvolebních billboardech hnutí SPD. Vedle tváře předsedy Tomia Okamury na jednom z nich shlíží na občanstvo JUDr. Bc. Norbert Naxera. Zájemcům o názory a nápady tohoto bezpartijního kandidáta do nadcházejících krajských voleb se však na jeho facebookovém profilu naskytne poněkud tristní podívaná. Směsice dávno vyvrácených hoaxů, zfalšovaných fotek a rádoby vtipných sprosťárniček, za jaké by puberťák právem dostal od táty zákaz počítače. Pan doktor práv má zkrátka zvláštní vkus i postoj k faktům.

Ve sněmovních volbách v roce 2006 byl Norbert Naxera neúspěšným kandidátem krajně pravicové a brzy poté soudně rozpuštěné Národní strany. V roce 2012 kandidoval, rovněž neúspěšně, za hnutí SOM do zastupitelstva Plzeňského kraje, ve volbách 2016, opět neúspěšně, do téhož krajského zastupitelstva, ale za krajně pravicové republikány Miroslava Sládka. Nyní se do krajského vedení pokouší probojovat do třetice, tentokrát přes hnutí SPD Tomia Okamury.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Facebookový profil pana doktora práv, předsedy Svazu českých právníků (!), je výstavkou toho nejstupidnějšího a nejodpudivějšího, co se dá u českých „rádobyvlastenců“ vidět. Nechybějí samozřejmě řeči o „pražské kavárně“, hloupinké fotovtipy na adresu předsedy senátu Miloše Vystrčila a jeho cesty na Tchaj-wan nebo vystoupení pro prokremelský videokanál Raptor, který si říká televize, o tom, jak nevhodné bylo odstěhování Koněvovy sochy. Nevábnou směs doplňují klasické žvásty proti migrantům nebo sexuálním menšinám a přisprostlé fotografie, jako je například ta s nápisem, kam si můžete strčit roušky, na níž prst ukazuje do dámského rozkroku. Jak veselé a vhodné pro jistě většinově, a podle SPD tedy správně orientovaného kandidáta na krajského zastupitele, že ano?

Infantilní vulgarity smíchané s vyvrácenými hoaxy pan kandidát nejen sám píše, ale i hojně sdílí. Jako například převzatý komentář příznivce SPD, který si říká Miloš Kladenský a komentuje údajně zmanipulované zprávy o německých protestech proti rouškám: „Demonstrace v Berlíně jsou asi tak 20x větší než v Bělorusku, ale Česká lejnovize to skromně tají, abychom byli v klidu.“

Jsem vlastenec, vyhlašuje Naxera spolu s volební grafikou SPD. Jak ale známo, právě pro ty, kdo se nejhlasitěji prohlašují za vlastence, jsou typické značné mezery až propasti v našem krásném mateřském jazyce. Aneb jak praví známý vtip: „Co je pro vlastence z SPD horší než diktát Bruselu? Diktát z češtiny.“ Facebookový status pana doktora práv, pozoruhodný jak obsahem, tak formou, je toho důkazem, a necháváme jej tedy bez úprav.

„Nechci v České republice žádné imigranty proto jsem se rozhodl kandidovat za SPD, což je jediná parlamentní strana která odmítá imigraci Pokud chcete, aby na předměstích Vašeho města byla za pár let no go zóna kde budou hořet auta a Češi se tam budou bát vůbec vstoupit, jen budou muset ze svých daní obyvatele těchto ghett živit, pak volte ODS, ČSSD, ANO, TOP 0,9, Piráty, Stan nebo Kdu-čsl. Pokud to nechcete volte SPD.“

A jak takové apokalyptické, byť už dávno řádně vyčpělé žvanění zabírá? Bohužel stále dost dobře. Jakási Elsa Matthews má totiž jasno a na zdi pana kandidáta rovnou vyhlašuje: „To nejsou migranti to jsou vojáci ISIS.“

Panoptikum dál pokračuje a pan doktor práv volá do světa: „Zastavme 5G!“ A hned objasňuje, že kvůli 5G sítím chřadnou rostliny, hynou ptáci a včely a po pár letech prý začnou umírat i lidé. A jistě také sysle, motýle a čolke, jenže to premiér Babiš, který má tuto faunu tak v oblibě, zřejmě neví. V dalším postu totiž JUDr. Naxera hlásá, že „Babiš nás nechává ozařovat“. Předsedovi vlády lze jistě bez nejmenších pochyb a plným právem vyčíst mnohé, ale zlovolné „ozařování“ Čechů už se blíží obvinění z toho, že osobně sedá do letadla a vlastnoručně sype na naše hlavy „chemtrails“. Případně vypouští na lidi smečky zvlčilých mikrovlnek, v jejichž vražedné účinky věří pro změnu jiný myslitel od Tomia – poslanec a předseda parlamentního výboru pro bezpečnost (sic!) Radek Koten.

Pan Kandidát Naxera má ale široký záběr. Od českých zabijáckých zářičů až do Běloruska. Proto sdílí přihlouplý kreslený „vtip“, na kterém běloruský prezident-diktátor Lukašenko rusky, psáno azbukou, volá „Ne! Bělorusko neprodám!“, přičemž rázným gestem odmítá ruku nabízející tlustý paklík dolarů – jistě mrzkých a krvavých, jak jinak – od zlých amerických imperialistů. Aby to pochopili i voliči SPD, ruka zloduchova má na rukávě připíchnutou placku v podobě vlaky USA.

Sdílel ale i fotografii uvedenou textem: „V Berlíně miliony proti eurofašistům“, místo níž už teď ovšem uvidíte jen tmavou plochu a nápis „Nepravdivé informace. Zkontrolováno nezávislými subjekty zabývajícími se ověřováním faktů.“ Po rozkliknutí se objeví doložená informace, že ve skutečnosti nejde o snímek nedávné berlínské demonstrace proti koronaopatřením, které se podle AFP Europe zúčastnilo maximálně 38 tisíc lidí, nýbrž o záběr skutečně milionového shromáždění, které proběhlo už před 20 lety, festival Love Parade.

Také další fotografie na facebookové stránce pana kandidáta doktora práv musela být opatřena tentokrát hned dvěma upozorněními, že se jedná o hoax čili lživé sdělení. Fotku několika Bělorusů, kteří si na ulici rovnají a předávají bankovky, prezentuje, ve shodě s mnoha dalšími šiřiteli fake news, coby důkaz vyplácení odměn demonstrantům v Minsku. Jak se ale uvádí na webu Demagog.cz, snímek pochází z videa pořízeného v Grodnu a podle jejich vyjádření „jasně dokládá, že nešlo o rozdělování peněz mezi protestující, nýbrž o sbírku na chybějící zvukovou aparaturu na demonstraci“.

Inu, jak se s trochou zlomyslnosti říká, členové některých uskupení nemohou být chytří a slušní zároveň. A to s logickým vysvětlením: Pokud jsou slušní, nemohou být chytří (jinak by těm haldám nehorázných blábolů nemohli nikdy věřit). No a pokud jsou chytří, nemohou být slušní (jinak by všechen ten smyšlený hnůj nikdy nemohli úmyslně šířit). Pan doktor Naxera o sobě tvrdí – tím velikým červeným nápisem tiskacími písmeny (aby si ho dokázali přečíst i jeho případní „capslock“ voliči) – že je slušný. Co z toho tedy plyne…?

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]