Okurková sezóna po Česku? Sysle, hraboši a sprejeři. A přitom čekáme na obvinění premiéra

ČTK

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Česká republika, to je zvláštní země. V jejím čele stojí trestně stíhaný premiér, agent StB v kolosálním střetu zájmů. Čeká se na to, zda půjde před soud kvůli dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo. Prezident republiky ohýbá Ústavu a odmítá jmenovat ministra, ten odcházející zatím nadbíhá sponzorům jeho kampaně. A takhle my si tady žijeme.

Češi ale vědí, co je zásadní téma. Tak nejprve bylo nutné vyřešit otázku, kdo umyl graffiti z Karlova mostu, aby se vzápětí ukázalo, že to udělal dvojnásobný vrah. Toho střelhbitě využil například server iDNES.cz, spadající do vydavatelství Mafra holdingu Agrofert, aby jej pozval na rozhovor.

Zároveň jsme mohli sledovat videa našeho předsedy vlády, jak vypouští sysly do volné přírody. O několik týdnů později jsme se bohužel dozvěděli, že jeden z jeho ministrů dovolil vyhubit hraboše tak, aby na to doplatila veškerá možná další zvířata. A tak je to se vším.

Mezitím šéf sociálních demokratů Jan Hamáček na dovolené vymýšlí, jak to udělat, aby se mohl nechat znovu Babišem a Zemanem ponížit, a nemusel tudíž odcházet z vlády, protože to se mu v žádném případě nechce. Už brzy se ale pravděpodobně dozví, že jeho kandidát ministrem nebude.

Léto už je za polovinou, doufejme, že do okurkových témat už toho moc nepřibude, a tak nezbývá než čekat na podzim. Na definitivní výsledky auditů Evropské komise, na posun v kauze Čapí hnízdo a na to, co ještě vydrží ČSSD.

A kdybychom se zatím nudili, pan premiér jistě zaplní svůj facebook nějakými novými zvířátky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner