Oligarcha Abramovič shání peníze u svých přátel v Hollywoodu. Potřebuje miliony dolarů

Roman Abramovič (Profimedia)

Roman Abramovič | FOTO: Profimedia

Sankce, které po začátku války na Ukrajině postihly ruské oligarchy, dělají bohatým Rusům velké problémy. Například Roman Abramovič je podle serveru Page Six v takových finančních problémech, že se musí pokoušet přemluvit své přátele ve Spojených státech amerických, aby mu půjčili peníze.

Abramovič, který již přišel o možnost ovládat londýnský fotbalový klub Chelsea, má zmrazené účty nejen ve Velké Británii, ale také v USA. Proto má podle amerického serveru žádat své prominentní přátele, aby mu poskytli půjčky. Ruský oligarcha totiž nemá peníze, aby zaplatil své lidi, kteří se mu starají o luxusní jachty, jež vlastní.

Jak se ovšem zdá, američtí „přátelé“ se obávají ruskému oligarchovi finance poskytnout. Abramovičovi přitom nepomáhá ani fakt, že se účastní mírových jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. „Roman žádá některé ze svých nejbližších vlivných přátel, aby mu půjčili milion dolarů,“ říká zdroj Page Six. „Říká, že nikdy nevynechal výplatu pro zaměstnance, která činí 750 000 dolarů týdně,“ dodává.

„S žádostí o peníze se obrátil mimo jiné na hollywoodského producenta a režiséra Bretta Ratnera (Červený drak) a rodinu Rothschildů. Ti, ačkoli jsou s Romanem dobří přátelé, nesouhlasili s tím, že mu peníze poskytnou. Buď nemají tak velkou hotovost, nebo se obávají, jaké by mohly být důsledky podle mezinárodního práva,“ sdělil americkému serveru zdroj obeznámený se situací.

Evropská unie uvalila na Abramoviče, jehož čisté jmění podle agentury Bloomberg činí 14,3 miliardy dolarů, sankce počátkem března po ruské invazi na Ukrajinu. Podle Financial Times má Abramovič na Antigui v Karibiku superjachtu Halo a podpůrné plavidlo Garcon, jejichž hodnota je přibližně 60 milionů dolarů. Oligarcha vlastní také plavidlo Eclipse za 700 milionů dolarů, jednu z největších jachet na světě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]