Olympijská šampionka pod palbou kritiky. Chtěla ublížit svému synovi?

Julia Mancusová se synem Sonnym (IG @juliamancuso)

Julia Mancusová se synem Sonnym | FOTO: IG @juliamancuso

Bývalá americká lyžařka Julia Mancusová zažívá pocity, které ze své závodní kariéry neznala. Šampionka z olympiády v roce 2006 totiž čelí velmi silné vlně kritiky za video, které umístila na svůj instagram. V něm svého ročního syna Sonnyho hází do sněhu, v němž malý chlapec zcela zmizí. Pro mnohé se jedná o zcela neakceptovatelné jednání a Mancusové za to nadávají.

Pro matku s dítětem se patrně jednalo o společný šťastný moment, o nějž se chtěla podělit i s 249 tisíci followery na svém instagramovém účtu. Některé reakce na sociální síti však musely bývalou sportovkyni velmi překvapit. Za hození Sonnyho do sněhu se totiž Julia dočkala i opovržení a nepochopení.

Někteří komentující nechápali, proč to dělá, jiní ji dokonce obviňovali, že dítěti ubližuje. Někdo tvrdil, že si Sonny vůbec sníh neužíval, jiní vyjmenovávali rizika, která prý na chlapce číhala. 

Proto se Mancusová rozhodla k videu ještě jednou vrátit a na síť umístila i klip, v němž je vidět, jak se hození do sněhu připravovalo. „Sonnymu se to moc líbilo – hrozilo nulové riziko,“ napsala držitelka zlaté, stříbrné i bronzové olympijské medaile za obří slalom. „Cvičili jsme a pak jsme do toho šli! Je to hra,“ vysvětlila kritikům bývalá skvělá lyžařka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články