Omezení nejsou spravedlivá, řekl Havlíček. Zákaz kávy s sebou je nešťastný

facebook/Karel Havlíček

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) | FOTO: facebook/Karel Havlíček

Podle ministra průmyslu a obchodu a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) je rozhodnutí zakázat prodej nápojů s sebou nešťastné. Prohlásil to v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Podle Havlíčka bude Česko pravděpodobně muset přejít do čtvrtého stupně PES. V takovém případě bude ministr prosazovat, aby zůstaly otevřené obchody a služby. Omezení pak sám označil za nespravedlivé. 

„Vláda bude muset velmi pravděpodobně přejít do 4. stupně systému PES. Udělají se určité výjimky a ty by mohly být v oblasti obchodu a služeb,“ řekl v nedělní Partii ministr Karel Havlíček s tím, že otevřené by měly zůstat kadeřnictví nebo kosmetické salóny. 

ČTK

Podle slov Havlíčka pravděpodobně budou na konci příštího týdne muset zavřít hotely a restaurace. „Je to kompromis, vždy musíme nějaký segment omezit. Není to spravedlivé, na druhou stranu restaurace jsou uzavřené také v Německu a Rakousku,“ prohlásil s tím, že se pro uzavřené provozovny chystají velmi slušné kompenzace.

„Pro mnoho podnikatelů je to likvidační,“ reagoval na slova Havlíčka senátor Tomáš Czernin z TOP 09. Poslední zavření ale nebylo pro restaurace podle Havlíčka likvidační. Mohly prý čerpat příspěvek na komerční nájem a stát jim v plné výši kompenzoval mzdy zaměstnanců. 

Havlíček se vyjádřil také ke zmatkům kolem kávy v kelímku. Z aktuálního nařízení totiž vyplývá zákaz prodeje nealkoholických nápojů s sebou. V praxi to znamená, že veškeré nápoje si zákazník musí vypít přímo v provozovně, kde je zakoupil. 

„Rozhodně to není o šikaně, ale právě o ochraně zdraví,“ uvedl Havlíček s tím, že v Bavorsku udělali totéž. „Je to nešťastně komunikované, neustále se to upravovalo. To nás nestaví do ideálního světla, je to naše chyba,“ doplnil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner