Omezíme řečnění ve Sněmovně, tohle by v privátu nešlo, řekl poslanec ANO

Eric Drooker

Hostem pořadu Interview Plus byl poslanec hnutí ANO Jan Volný. Uvedl, že mu nevadí, že návrh rozpočtu na rok 2016 počítá se zákony, které zatím nebyly schváleny, a naopak zkritizoval opozici za to, že jejich přijetí brání.

„Kolega Kalousek vidí vládnutí v tom, že se člověk smíří s obstrukcemi na celý rok,“ prohlásil Volný s tím, že většina v Poslanecké sněmovně by měla mít možnost prosadit své zákony. Nedaří se ale prosadit ani zákony, u nichž opozice neobstruuje. Poslanec nevidí problém v tom, že jeho šéf Andrej Babiš počítá v návrhu rozpočtu na příští rok se zákony, které zatím neprošly. „Letitá zvyklost byla, že když zákon je v prvním a dalším čtení, lze s ním počítat v rozpočtu,“ tvrdí.

„Jsou to čtyři miliardy, já si nemyslím, že to je pro rozpočet něco zásadního,“ říká Volný, který má za to, že za potíže může legislativní těžkopádnost. Zákon o elektronické evidenci tržeb se ale do třetího čtení dostával devět měsíců, aniž by zatím opozice cokoli brzdila. Vláda za to ale podle něj nemůže, jedná se o složitý zákon. Volný odmítl, že by se zavedení EET bál. „Odmítám, že by to byla šikana živnostníků,“ prohlásil.

„Je to tragédie, aby menšina Sněmovnu zablokovala,“ myslí si Volný. Poslanec podle svých slov nechce opozici bránit v diskuzi, odmítá ale její možnost zákon dlouhodobě blokovat. „Já jsem byl třicet let v privátu a takto by soukromá firma nemohla fungovat,“ dodal s tím, že chápe Babišovo rozhořčení nad tím, že se ve Sněmovně příliš mluví.

Volný přiznal, že je stále ve hře omezování možnost ve Sněmovně hovořit. „Jsem zvědav, kolik bude v pátek věcné diskuze,“ dodal s tím, že opozice žádné argumenty nemá a že obchodníci nemají právo říkat, že na malé částky nechtějí dávat účtenky. „To nemá obdoby,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner