Omlouváme se, že nejsou roušky a respirátory, řekl Zaorálek

Lubomír Zaorálek (ČSSD) (ČTK)

Lubomír Zaorálek (ČSSD) | FOTO: ČTK

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se omluvil za celou vládu kvůli tomu, že je stále nedostatek roušek a respirátorů. Jedná se o reakci na to, že ani v úterý 17. března nemají potřebný ochranný materiál ani lékaři v první linii a policisté končí v karanténách.

„Stojím za opatřeními, která jako vláda děláme. Zcela OTEVŘENĚ je ale nutné přiznat nedostatek roušek a respirátorů. Milióny kusů zdravotnického materiálu by měly dojít v řádu dnů, přesto však cítím potřebu se za vládu OMLUVIT veřejnosti,“ uvedl Zaorálek v příspěvku u svého rozhovoru pro DVTV.

V preventivní karanténě kvůli možné nákaze novým typem koronaviru je také například 419 policistů. Za poslední den jich přibylo 145, uvedla policie na Twitteru. Pozitivní test má stále pouze jeden policista z obvodního oddělení v Litovli, kterou v pondělí spolu s dalšími 20 obcemi na Olomoucku uzavřeli hygienici kvůli vyššímu počtu nakažených a potenciálně nakažených kontaktů. V Česku bylo k dnešnímu ránu 383 potvrzených případů nákazy.

Policejní prezidium v neděli informovalo o tom, že kvůli ochraně před nákazou omezí tzv. bagatelní činnost, při které policisté přicházejí do kontaktu s lidmi. Týká se to mimo jiné preventivních dopravních kontrol a upraveno bylo i vnitřní fungování v úřadovnách a služebnách. Vnitřní doporučující stanovisko vydal v sobotu policejní prezident Jan Švejdar.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]