Omluvy, podlézání, prosby. Zeman napsal dopis do Číny

Ještě před svým nástupem do nemocnice stihl Miloš Zeman odeslat dopisy do Číny. Adresovány jsou prezidentovi Si Ťin-pchingovi a předsedovi představenstva společnosti CITIC Group. V dopisech se Miloš Zeman omlouvá, podlézá, prosí a ujišťuje Číňany o své oddanosti.

„Prezident republiky v listu uvedl, že nemá žádné pochopení pro konání pražských komunálních politiků, a při té příležitosti zdůraznil, že Česká republika, její vláda, plně respektuje politiku jedné Číny,“ popisuje Jiří Ovčáček s tím, že Zeman požádal prezidenta ČLR, aby pokračovaly „pragmatické projekty česko-čínské spolupráce“.

Zeman podle Ovčáčka zmínil podporu a rozvoj přímých leteckých spojení mezi oběma zeměmi, obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce a prohloubení ekonomické a investiční spolupráce. Není jasné, proč Zeman uvádí právě letecké spojení. Na ruzyňském letišti totiž nemají informace o tom, že by Číňané chtěli omezovat lety do Prahy. Tuto informaci šíří jen sám Zeman. Plnohodnotnou kulturní spoluprací měl Zeman zřejmě na mysli dětinské rušení koncertů tuzemských hudebníků v Číně. V této věci jsou Číňané spíše k smíchu.

Předsedu představenstva CITIC Group Zeman pro změnu vyzval k pokračování podpory pro fotbalový klub SK Slavia Praha. Že Číňané už nebudou do Slavie sypat peníze, je přitom jasné už několik týdnů a nijak to nesouvisí s kroky Prahy.

Miloš Zeman nezklamal. I pár chvil před svým nástupem do nemocnice neodolal a opět potvrdil vazalskou roli pro sebe a Českou republiku vůči totalitní komunistické Číně. Poníženě napsal a slíbil věrnost prezidentovi Číny, který před pár dny prohlásil: „Kdo se pokusí oddělit od Číny jakoukoli oblast, zemře, jeho tělo bude rozdrceno a kosti rozemlety na prach.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner