ON-LINE: Teror ve Francii. Nákladní auto vjelo při oslavách do lidí v Nice, 84 mrtvých

Nejméně 80 lidí včetně dětí zemřelo při ve čtvrtek večer při útoku ve francouzském městě Nice, kde do davu lidí oslavujících státní svátek najelo nákladní auto. Zhruba stovka lidí byla zraněna. Útočník, 31letý Francouz tuniského původu, najel do davu kolem 22:30, poté, co proběhl ohňostroj nad rušnou promenádou. Rozjel se velkou rychlostí, cíleně najížděl do shromáždění tak, aby jeho útok zanechal co nejvíce obětí, a postupně zrychloval. Po dvoukilometrové jízdě byl zastaven a policii se podařilo jej zastavit palbou do čelního skla. Na místě zemřel.

Útok v Nice přišel osm měsíců po atentátech v Paříži, kde teroristé z organizace Islámský stát zabili na 130 lidí. Od té doby platí ve Francii, kde minulý týden skončilo ostře střežené mistrovství Evropy ve Fotbale, výjimečný stav, který měl podle čtvrtečního Hollandeova prohlášení skončit 26. července. Řidič nákladního auta zabit na útěku.

„Jménem amerického lidu odsuzuji nejsilnějším možným způsobem tento strašlivý, zjevně teroristický čin ve francouzském Nice, při němž zemřely a byly zraněny desítky nevinných Francouzů,“ uvedl americký prezident Barack Obama.

Screenshot 2016-07-15 00.27.05

V Nice se čekalo na ohňostroj, na místě byly davy lidí.

Screenshot 2016-07-15 00.00.03

„Najednou někdo začal křičet, utíkej, utíkej, je tam útok. Slyšeli jsme výstřely, ale mysleli jsme, že je to ohňostroj. Nastala panika a všichni se dali do pohybu. Snažili jsme se dostat do hotelu,“ popisoval situaci jeden ze svědků.

Screenshot 2016-07-15 00.13.53

Na fotografii je patrné rozstřílené přední sklo.

Připravujeme podrobnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner