Václavské náměstí se opět stává místem, kde občané vyjadřují svou nespokojenost s vládnoucí garniturou. V sobotu se na Demonstraci za svobodné podnikání, organizované Asociací manažerů a podnikatelů a iniciativou Radostné Česko bez EET, sešli odpůrci elektronické evidence tržeb, politiky Andreje Babiše, ale především ti, kteří si uvědomují nebezpečí, do kterého se dostávají demokracie v České republice a osobní svobody občanů.

Na akci navázalo shromáždění upozorňující na nebezpečí normalizace. Na Staroměstském náměstí se sešlo přibližně 300 lidí.

Od 17 hodin se pak sešlo několik desítek občanů také v ulici Politických vězňů. Tato akce měla upozornit na nebezpečí komunismu.

Podívejte se, jak šel čas se sobotními demonstracemi.

 

17.39

M. C. Putna: „Ideologie je nenapravitelná, ale každý člověk se napravit může.“

 

17.31

Na akci promluvil například lékař a aktivista Marek Hilšer nebo profesor Martin C. Putna.

 

17.19

Před budovou sídla KSČM rozmístili účastníci akce symbolicky třicet zakrvácených hlav.

Shromáždění v ulici Politických vězňů

17.12

Shromáždění nepatří k nejpočetnějším. Na místě je několik desítek lidí, skupina novinářů a asi třicet policistů.

Shromáždění v ulici Politických vězňů

 

17.00

Začíná akce NE, NIKDY VÍCE! Vymítání Temna z ulice Politických vězňů.

 

15.03

Shromáždění na Staroměstském náměstí pokračuje. Další setkání je naplánováno na 17. hodinu v ulici Politických vězňů. Jde o akci NE, NIKDY VÍCE! Vymítání Temna z ulice Politických vězňů.

 

14.51

„Blížíme se Moskvě, ale stále jsme tady,“ říká Přibáň.

Demonstrace na Staroměstském náměstí

14.48

Na shromáždění promlouvá cestovatel, filmař a novinář Dan Přibáň.

13.35

Jsme na demonstraci Nechceme další normalizaci! Sorry jako! na Staroměstském náměstí. Zatím se sešlo zhruba 300 lidí

Demonstrace na Staroměstském náměstí

13.55

Takhle to na Václavském náměstí vypadalo očima deníku FORUM24.

13.30

Podle ČTK bylo na Václavském náměstí asi tisíc lidí.

13.08

Lidé se scházejí k pochodu na Staroměstské náměstí, kde ve 14 hodin začne další akce.

13.00

Policie hovoří o stovkách účastníků demonstrace.

12.46

Hovoří řezník Havlíček. „Dáte si tláču, nebo koblihu?“ Lidé pískají. Řečník připomíná Babišův problém s korunovými dluhopisy. „Vy jste zloději, kdo kupujete a prodáváte zboží. Babišova matematika je matematika idiota,“ myslí si.

12.45

Bábek: „Babiš není ani politik, ani podnikatel, je to dojič státu. Babiš není podnikatel, je spekulant. Banky drží v šachu, protože jim dluží miliardy.“

12.36

„Nezvolme si jistoty a nedržme hubu a krok,“ vyzvala Štěpánová. „Podnikáte, abyste vydělali. Platit daně je samozřejmé, ale nesmí se z toho platit úředníci, kteří nás buzerují a pokutují.“ Herečka připomněla, že na místě, na němž se podnikatelé sešli, se v roce 1969 na protest proti normalizaci upálil Jan Palach. Poté zazpívala.

12.34

Na místě je herečka Bára Štěpánová. „Je v nás síla, nesedíme doma!“ řekla zúčastněným. To nejdůležitější se podle ní bude konat u voleb. „Když jsem v roce 1986 podepsala Chartu, bylo tam 2000 lidí a mělo to smysl. Proto nevadí, že tu není 5 nebo 10 tisíc lidí.“

12.33

„Ve znaku máme lva, ne hyenu. Nedopusťme, aby tady hyeny vládly,“ vyzval Boleslav Buzek.

12.27

Bábek: „Vláda chce zmáčknout živnostníky a ztěžovat jim život. Za všechny problémy EET nese odpovědnost podnikatel, copak to je normální?“ Předseda APM by ponechal EET jen těm, kdo ji chválí. „Chceme, aby vláda zrušila kontrolní hlášení pro ty, co mají roční obrat do 100 tisíc,“ dodal.

12.26

Ve středu se bude konat symbolická stávka živnostníků.

12:25

Šorm říká, že není normální evidovat sirky za korunu. „Je to jako by stát nařídil všem, aby si nasadili náramek a posílali všechny své informace StB,“ myslí si.

12.21

Šorm uvedl, že podnikatelé nejsou žádní nevolníci. Na své perníky účtuje tzv. babišné – každý zákazník dostane 10 korun přirážku za EET. „Lidé s tím problém nemají,“ dodal.

12.18

Hovoří Luděk Šorm z Pardubic. „Uráží mě, že všetci kradnú.“

12.18

Lidé skandují: „Vyhoďte zloděje!“

12.17

Radomil Bábek hovoří o registru smluv. „Politici zabránili tomu, abychom jim při hospodaření s veřejnými prostředky mohli koukat pod prsty.“

12.11

„Víte, kolik obchodů zaniklo? Ne, televize to nevysílá,“ řekl Klaus.

12.09

Na demonstraci vystupuje také Václav Klaus jr., kvůli kterému například cestovatel Dan Přibáň účast odřekl. „Když mluvím pravdu, jsem radikální,“ uvedl.

12.07

Videovzkaz poslal zakladatel stránky Radostné Česko bez EET Boleslav Buzek.

12.04

„Vláda se zase chová jako vrchnost a bolševici,“ říká předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek.

12.00

Podnikatelé a živnostníci drželi minutu ticha za oběti komunismu.

11.55

Na Václavském náměstí se chystá demonstrace proti EET.

11:50

„Únor 48 je důležité si připomínat. Patří mezi velmi smutná data naší moderní historie. Začala čtyřicetiletá diktatura komunistické strany, která zdevastovala tehdejší Československo – nejenom ekonomicky, ale především morálně,“ řekl ministr kultury Daniel Herman.

11:45

„Dějiny mají tendenci navracet se k turbulencím, které již jedna generace zažila a ta další na ně zapomněla. Ano, opět zapomínáme, ne my, kteří jsme se přišli dát hold obětem komunismu, ale celá česká společnost. Jako by demokracie a svoboda zároveň byly něco samozřejmého a zároveň něco zbytečného, co brzdí rozhodování a akceschopnost,“ řekl v úvodním projevu historik a senátor Tomáš Grulich (ODS).

11:40

Dopoledne už proběhlo setkání v Nerudově ulici v Praze jako uctění památky studentského pochodu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!