On se vám ten Babiš stejně vysměje. A to je snad dobře?

Andrej Babiš  (archiv F24)

Andrej Babiš | FOTO: archiv F24

Od některých komentátorů, ale také od politiků po schválení zákona o střetu zájmů zaznívá, že je k ničemu, protože je přece jasné, že ministr financí Andrej Babiš prostě převede svůj majetek na svou manželku/děti/někoho z holdingu. A to má být odpověď?

Logika tohoto uvažování je asi taková, že od nynějška přestane být nezákonné ukrást někomu auto, protože se vždycky najde někdo, kdo to udělá – a velkou část pachatelů policie ani neodhalí, takže se jim nic nestane. Ostatně každý zákon lze porušit, mnoho z nich lze obejít. A v tomhle je tedy Babiš chybou systému?

Pokud se fanoušci hnutí ANO vysmívají ostatním s tím, že jejich předseda na to stejně nějak vyzraje, lze konstatovat jediné: Člověk, který má být ve vedení země, světu oznamuje, že chce být zároveň tím, kdo zákony této země bude obcházet.

Jestli to, co nám tu Babiš demonstruje, má být jeho „nejsme jako politici“, pak ano bude líp. Jemu rozhodně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]