Ondráček do krizového štábu? Občany bez roušky by mohl mlátit obuškem

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček (ČTK)

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček | FOTO: ČTK

Zní to jako vtip. Zdeněk Ondráček, ten, který v roce 1989 mlátil lidi obuškem a kvůli němuž občané před dvěma lety hned několikrát demonstrovali, by mohl usednout v Ústředním krizovém štábu, kam jej nominovala KSČM. Člověku se snad ani nechce věřit tomu, že je v naší zemi něco takového možné. Jenže je. A absurdní je ta situace hned z několika důvodů.

Premiér Andrej Babiš nabídl tři místa ve štábu opozičním stranám. V první řadě je proto nepochopitelné, proč někoho někam nominují komunisté, protože ač se to tak nějak skrývá, KSČM je vládní strana, která mluví do celé řady důležitých rozhodnutí. Na její nominaci by se tedy nikdo ani neměl ptát.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Pak je tu ale ta velká osobnost české politiky, pan Ondráček. Podívejme se tedy na jeho poslední projevy na sociálních sítích, abychom věděli, kdo by nás také mohl chránit před epidemií koronaviru (i když pochybujeme, že komunistický poslanec ví, že virus se nedá zabít obuškem).

Tak například 24. března se Ondráček zamyslel nad Evropskou unií: „Přátelé, mnozí víte, že fungování současné EU založeně jen na buzeraci, nařízeních a příkazech kritizuji, ale jako nutné zlo ještě toleruji. Koronarová krize, kdy si státy EU mezi sebou kradou nebo zadržují ochranné prostředky a o vzájemné pomoci nemůže být ani řeč přispěje k tomu, že se tento projekt zboří jako domeček z karet. Itálie už dává jasný signál co bude následovat po brexitu.“ (Ponecháno v původním znění bez pravopisných úprav, pozn. red.)

Ondráček se také jako správný komunista raduje z myšlenky, že by mohly být celé roky uzavřeny hranice. Ve volných chvílích nejspíš přemýšlí nad tím, jak pěkné by bylo aktivizovat pohraničníky. „Pan plk. Prymula má pravdu. Chápu, že politik toto říci nemůže, ale jsme ve stavu nouze a místo politiků by měli rozhodovat odborníci. Politik má zajistit realizaci opatření. I to bude úkol hodný Supermana,“ uvedl Ondráček. Takže by obušek využil i na hranicích?

Ondráček taky šířil různá moudra o tom, že „Do konce týdne to bouchne v Německu, bude následovat Polsko,“ vysmíval se ruským dezinformacím o koronaviru, a tak dále.

Tak co, už se těšíte, jak vás Ondráček ochrání?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]