Ondráčka: Premiér působil zmateně, ale pak mu poradili tři věty, které opakuje

(repro: ANO - bude líp.)

Ředitel české pobočky Transparency International (TI) David Ondráčka u soudu řekl, že premiér nemá lhát. Babišův právník  Jiří Urbánek si ale myslí, že nejde o to, jestli byly Babišovy výroky pravdivé, ale jestli měl premiér právo vyjádřit svůj názor. To je zajímavé zjištění. I když by šlo o lhaní, pořád je to jen „názor“?

()

Podle Urbánka premiér popsal, jak je TI financována, a to i od subjektů, které má z povahy věci kontrolovat. „Ze subjektivního pohledu žalovaného (Babiše) se jedná o vztah až korupční, který je nezdravý a který ovlivňuje nestrannost a nezávislost žalobkyně (TI).“ A prý TI také mluví o Babišovi jako dotačním podvodníkovi, predátorovi a člověku, který pohrdá lidmi, rozkrádá stát a dopouští se politické korupce.

Tak je dobré dodat, že pan premiér je trestně stíhaný a že se jeho střetem zájmů zabývá Evropská komise. Transparency není trestně stíhaná a neřeší ji Evropská komise.

Člověk nemusí být hned jazykovědec, aby věděl, jaký je rozdíl mezi korupcí a vztahem údajně „až korupčním“. Takových dobrých 30 procent lidí to vezme nejspíš doslova a Babišovi to samozřejmě politicky pomůže. Podívejte se, jací zlí lidé, co mají sami tunu másla na hlavě, útočí na našeho pana premiéra!

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Tu technologii David Ondráčka popsal celkem přesně: „Pan Babiš nás v momentě, kdy Transparency International učinila právní kroky k řešení jeho obřího střetu zájmů, začal napadat. V první chvíli působil zmateně jako obvykle, pak mu ale marketéři poradili tři věty, které stále opakuje. Ty věty jsou lživé.“

Takhle se politická demagogie dělá. Nejde o nějaké jemné právní rozbory, prostě je třeba se vetřít do vědomí a nevědomí lidí. To se nejlépe dělá rytmickým opakováním nějaké jednoduché mantry. Ta už pak funguje sama. Po založení sekty je to pro její stálé udržování velmi dobrá praktika. Babišův útvar ANO s oddanou vírou stojí a padá, protože zas tak skvělé výsledky nikde moc vidět nejsou. Tak uvidíme, jestli se jednou ty tři rituálně opakované věty neoposlouchají. To by pak pan premiér zase působil zmateně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]