Oni si v Lánech s těmi divnými kšefty prostě nedají pokoj

ČTK

Miloš Zeman a Vratislav Mynář | FOTO: ČTK

Najevo vycházejí pozoruhodné věci. Jak zjistily server Aktuálně.cz a Hospodářské noviny, dva týdny poté, co podnikatel prodal Miloši Zemanovi pozemek v Lánech, dostala jeho dcera zakázku a za rok druhou. Celkem dostane skoro 1,5 milionu korun. Kromě toho z Lán odkupuje za neznámou cenu dřevo. Nákup pozemku vyjednával kancléř Vratislav Mynář a pod zakázkami je podepsán jeho stíhaný podřízený Miloš Balák.

Ocitujme podle Aktuálně.cz, oč jde. Miloš Zeman loni pak „dle kupní smlouvy zaplatil 2,5 milionu korun za tisíc čtverečních metrů stavebního pozemku v obci Lány místnímu podnikateli Josefu Hoškovi. Aktuálně.cz a HN ovšem zjistily, že téměř 1,5 milionu korun zároveň vzápětí začalo přitékat rodině Hoška z veřejného rozpočtu sídla prezidenta. Spolu s dřevem z lánských lesů. Příjemcem těchto peněz ale nebyl přímo Hošek.

FORUM 24

Na hradních smlouvách je jméno živnostnice Ivany Píšové, která je podle pátrání redakce Hoškovou dcerou. Ještě v roce 2013 na webu nabízela manikúru. Avšak krátce poté, co její otec loni prodal Miloši Zemanovi pozemek, ji šéf Lesní správy Lány Miloš Balák vybral, aby ze stromů vyráběla pro Lány prkna, a nadvakrát jí za to zaplatí celkem téměř 1,5 milionu korun. Píšová žádnou pilu nevlastní. Dle rejstříku má ale živnost na zpracování dřeva, kterou provozuje kousek od obce Lány – v areálu, který patří jejímu otci Hoškovi. A trvalé bydliště má v lánském domě, který rovněž vlastní Hošek.“

Podrobnosti se můžete dočíst ve výše uvedeném odkazu na původní článek. Jen ještě doplňme, že to vypadá, jako by Zemanova parta plně využívala možnost u malých zakázek nevypsat veřejnou soutěž. Takhle už si k penězům přišli sponzoři Miloše Zemana a advokátní kancelář Nespala, která vede heroický boj za Zemana v kauze neexistujícího článku Ferdinanda Peroutky.

Už rozumíme, co to znamenalo, když Zeman hlásal, že „tahle země je naše“. Zemanovci přišli jak vojska z dávných kronik a na získaném území vesele plení. Tohle nejsou jen čapkovští mloci, to jsou monstrózní pijavice. Nenasytné, ulhané, arogantní. Akční rádius mají ohromný, od Pekingu přes ruské pláně až do lánské obory a hradní nádvoří.

Kdo je na jejich místa svým hlasem dostal a kdo je tam drží, má za to odpovědnost. Jenže takovým je to jedno. Vždyť je se Zemanem aspoň sranda, ne?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner