Opatření vydaná v rámci stavu nouze se prodlužují do 1. dubna, schodek 200 miliard

Eric Drooker

Vláda po svém jednání prostřednictvím ministra vnitra Jana Hamáčka oznámila, že restriktivní opatření se prodlužují do 1. dubna. Velkým tématem byli také tzv. pendleři, kteří by aktuálně měli tři týdny pracovat v zahraničí a po návratu být umístěni na dva týdny do karantény.

„Dáváme pendlerům na výběr – máte možnost buď odjet do Německa a Rakouska, tam si zajistit ubytování a po následující námi doporučené tři týdny tam pracovat, nebo se samozřejmě můžete vrátit kdykoli. Po návratu budete umístěni do karantény na 14 dní,“ řekl.

Hamáček vyjmenoval některá další opatření včetně toho, že se zastupitelé budou moci scházet on-line. Poděkoval také pošťákům, kteří jsou podle něj momentálně pod velkým tlakem.

„Pro živnostníky okamžitě odpouštíme zálohy na zdravotní a sociální pojištění,“ oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. To potvrdila ministryně financí Alena Schillerová. Uvedla, že EET se všem odloží. A to tři měsíce po skončení nouzového stavu. Navrhne také změnu schodku státního rozpočtu – bude to 200 miliard korun.

Obchody nad 500 metrů čtverečních budou mít mezi 8. a 10. hodinou čas vyhrazený pro nákupy seniorů. Menší obchody nikoli, ale budou muset seniory při nákupu zvýhodnit a obsloužit je rychle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články