Opilá žena pokousala záchranáře, ten se dozvěděl, že byla HIV pozitivní

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Práce záchranářů může být často velmi nebezpečná. Není totiž výjimkou, že jsou přivoláni k člověku, který o ošetření nejeví zájem. Mnohdy to může být kvůli požití drog, jindy jsou zase problémy s opilými lidmi. O jedné takové situaci informuje Manchester Evening News.

Když se zdravotníci dostavili do manchesterského centra pro bezdomovce, kam byli přivoláni místním personálem, objevil se před nimi zvláštní obraz. Opilá Michelle Pollardová stála na toaletě a mávala kolem sebe vrchní částí záchodového prkénka. 

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Jeden ze záchranářů se k ženě přiblížil. „Chtěla mě udeřit, já jsem se před ni postavil a řekl jí, aby se uklidnila. Michelle mě pak kousla do levého palce,“ vzpomíná Mark Sullivan. „Hrozně to bolelo, byl jsem v šoku, jakou silou mě držela a vůbec nechtěla pustit,“ dodává. Ženě se zuby podařilo dostat přes ochrannou rukavici a prokousnout ruku do krve.

Vtom zdravotník zpanikařil, někdo mu totiž oznámil, že je Michelle HIV pozitivní. Rychle se tedy odebral na testy, které měly dokázat, zda ho dvaačtyřicetiletá žena nenakazila. Jak se ovšem ukázalo, zpráva o jejím zdravotním stavu byla vymyšlená. 

Celý incident se nakonec dostal až k soudu, kde se důkladně rozebíralo, co bylo spouštěčem agresivního chování ženy. Ukázalo se, že Michelle trpí silnou emoční poruchou, která v kombinaci s alkoholem může způsobovat stavy nepříčetnosti.  

Soudce přihlédl k těžkým životním podmínkám Pollardové a reagoval i na slova jejího obhájce, který slíbil, že Michelle přestane pít. Trest stanovil na 16 měsíců odnětí svobody s dvouletou podmínkou. Současně byla ženě nařízena povinná třicetidenní léčba.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články