Opilého Ovčáčka musela policie dostávat z taxíku. Skončil v nemocnici, teď se omlouvá

Jiří Ovčáček (ČTK)

Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Prezidentský mluvčí měl být podle informací serveru iDNES.cz v pátek ráno převezen do nemocnice. Agresivního a opilého Jiřího Ovčáčka musela doprovázet policie. 

„Bylo to v pátek okolo třetí hodiny ranní. Mohu potvrdit, že policisté vyjížděli na oznámení do ulice Dělnická v pražských Holešovicích, kde se nacházel muž ve vozidle taxislužby, a odmítal vozidlo opustit,“ řekl pro iDNES.cz mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

()

Podle dalších informací měl mít Ovčáček zhruba dvě promile. Policii na opilého mluvčího zavolal taxikář, kterému zaměstnanec Kanceláře prezidenta republiky dluží 350 korun. Po probuzení na místě, kam chtěl odvézt, tedy v Dělnické ulici v Holešovicích, Ovčáček nehodlal opustit vůz taxislužby.

Přivolaným záchranářům měl hradní mluvčí vulgárně nadávat a snažit se je napadnout.

Ovčáček se ještě v sobotu, kdy se informace objevila v médiích omluvil. „V uplynulých týdnech, měsících jsem zažíval období velkého tlaku. Pan prezident byl v nemocnici, byly zde různé dramatické okolnosti kolem sestavení vlády a bylo to hodně náročné období, které jsem v životě ještě asi nezažil,“ vysvětloval pro CNN Prima News. 

„Došlo k tomuto výjimečnému selhání, kterého mi je nesmírně líto. Nesmírně mě mrzí, protože jsem určitě mnoho lidí zklamal, třeba i své blízké a spolupracovníky. Mohl jsem tím ublížit i panu prezidentovi,“ řekl tiskový mluvčí Hradu. „Nebudu se na nic vymlouvat, byla to výjimečná věc, která se nebude opakovat, a chtěl bych poprosit všechny o odpuštění. To je nesmírně důležité, je mi to líto,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]