Opilý stevard způsobil pětihodinové zpoždění letu do Brna

(Wikipedia)

FOTO: Wikipedia

Nevšední zážitek si odvezli z dovolené na Korfu turisté, kteří využili služeb letecké společnosti Travel Service. Spoj, který měl dopravit cestují do Brna nabral v noci na úterý pětihodinové zpoždění. Důvodem byl opilý stevard. Informaci přinesla Česká televize. Nejde přitom o první incident letecké společnosti Travel Service, pod kterou patří také dopravce SmartWings.

Turisté se měli do Brna vrátit v úterý ráno, před druhou hodinou středoevropského letního času. Nakonec doletěli až po šesté hodině ranní.

„Před plánovaným odletem linky QS1417 byl velitel letadla upozorněn dalším členem posádky na nestandardní chování jednoho ze stevardů. V souladu s přísnými interními pravidly zajistil provedení zkoušky na alkohol u všech členů posádky. Potvrdila se u tohoto člena, u dalších byla negativní,“ uvedla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková pro Českou televizi. Dotyčný zaměstnanec už byl propuštěn a firma na něj připravuje trestní oznámení.

Podle cestujících však stevard nebyl jediným členem posádky s podivným chováním. „Letuška oznámila, že letíme z Burgasu do Brna místo z Korfu, jako by nebyla schopná dopovědět větu, byla taková úplně rozhozená. Pak nastoupil ten druhý člověk, ten, který byl viditelně opilý. Ten řekl nejdřív Burgas, pak se opravil, že z Heraklionu,“ řekla jedna z pasažérek letu.

Incident, ve kterém hrál alkohol, muselo vedení Travel Service řešit už v lednu. Tehdy se opil rovnou pilot, který před startem omdlel. Zaměstnance společnosti si tehdy k letu do Mexika vypůjčila kanadská společnost Sunwing Airlines. V červenci pro změnu sjelo letadlo společnosti SmartWings v bulharském Burgasu z dráhy.

Před deseti lety kontrolovaly let Travel Service švýcarské stíhačky kvůli podezření, že jeden z pilotů spí a druhý v kabině není.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]