Opozice chtěla pomoci živnostníkům a firmám. Vláda to zatrhla

Facebook

Lídři české opozice. Zleva: Petr Fiala, Ivan Bartoš, Vít Rakušan, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka | FOTO: Facebook

Odpuštění pojistného pro živnostníky a odpuštění odvodů pro malé a střední firmy do konce roku. Také tyto dva body chtěla dnes projednat a prosadit ve sněmovně opozice. Vládní strany ANO, ČSSD a KSČM se ale postavily proti a projednání neumožnily. Šlo přitom o jednoduchá opatření, která by pomohla každému živnostníkovi a firmě v České republice. „Vzpomeňte si prosím, milí živnostníci, u voleb, že pro tuhle vládu jste dobří, jen když platíte nebo když Vás může šikanovat. Pomoci se od ní nedočkáte,“ vyzvala Markéta Adamová, šéfka TOP 09.

Předseda ODS upozornil, co chtěla navrhnout jeho strana. „My jsme dnes předložili tři jednoduché návrhy, které reálně pomohou lidem: Odpuštění pojistného pro živnostníky a odpuštění odvodů pro malé a střední firmy do konce roku. Také předkládáme návrh na příspěvek pro kraje ve výši 500 korun na obyvatele. Jsou to tři jednoduchá opatření, která mohou pomoci hned, ochrání pracovní místa, dají trochu jistoty nejohroženějším lidem v naší ekonomice. Příspěvek pro kraje pomůže zmírnit propady příjmů v době krize v regionech a jsem si jistý, že kraje tyto peníze použijí rozumně a adresně. Vláda ale tyto návrhy odmítla,“ uvedl Fiala a kritizoval další zvláštní krok vlády.

„Víte, jaký je jediný účel ‚dárku‘ důchodcům v podobě pěti jednorázových roušek a jednoho respirátoru, které jim vydrží asi tak 3 dny? Aby premiér nebo ministr vnitra mohli na otázku ‚Co jste vlastně udělali v boji proti koronaviru?‘ odpovědět alespoň něco. Protože jinak neudělali nic,“ uvedl Petr Fiala.

Jednání, na kterém chtěly opoziční strany společně s koalicí řešit kritickou situaci okolo čínské chřipky v ČR, se nezúčastnil premiér ani ministr zdravotnictví. Ministr vnitra Hamáček se opozici vysmál a řekl, že má jít jen o opoziční show. Následně koalice program jednání smetla se stolu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner