Opozice chtěla už před měsícem jednat o viru, ANO, ČSSD a komunisté to znemožnili

Ministr zdravotnictví  Adam Vojtěch a jeho šéf Andrej Babiš (ČTK)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a jeho šéf Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Dnes stojí Babišova vláda v čele neochvějného boje proti epidemii, dává najevo svou kompetenci a tvrdí, jak nic nechce podcenit. Přitom před měsícem to byli právě poslanci ANO, sociální demokracie a komunisté, kteří debatu na toto téma znemožnili.

Po sociálních sítích už skoro jako virál koluje článek ze serveru Novinky.cz z 28. ledna, kde se o věci referuje. Samozřejmě nejspíš jen v těch informačních bublinách, kde lidé nepovažují Andreje Babiše za druhého primáře Sovu.

Na program jednání Sněmovny chtěla tehdy rizika šíření nákazy zařadit ODS. Poslanec a lékař Bohuslav Svoboda chtěl vědět, jaké lůžkové kapacity má Česká republika připravené pro případ většího počtu pacientů s podezřením na infekci koronavirem a jestli mají nemocnice dostatek personálu: „Jaký bude postup v případě rozšíření viru do okolních zemí? A jaký v případě rozšíření do ČR? Nechceme vyvolávat paniku, ale informace o tom, jak jsme připraveni na různé druhy vývoje, bychom dostat měli,“ uvedl Svoboda.

Více informací chtěli mít poslanci ODS, Pirátů, SPD, lidovců, TOP 09 a STAN.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tehdy řekl, že vláda situaci nepodceňuje. Jenže poslanci ANO, ČSSD a komunisté neumožnili zařazení tohoto bodu do programu tím, že se zdrželi hlasování.

Eric Drooker

„Poslanci jsou zvoleni za regiony, tráví tam poslanecké týdny, mně se množí dotazy. Budu rád, když informace kromě mediálního zpravodajství zazní i před poslanci. I proto, že jestli je něco nebezpečné, tak je to i šíření paniky z neúplných informací,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Ministr zdravotnictví Vojtěch onoho dne oznámil, že nezakážeme lety z Číny. A dále také sdělil: „Každý rok zemře 40 tisíc lidí v USA na chřipku. Je to onemocnění, na které jsme si zvykli a je s námi.“

Ano, onemocnění je skutečně s námi a ještě uvidíme, co pro nás bude znamenat. Je ale zábavné sledovat dnešní spasitele z první linie, jak se zachovali před několika týdny, když se jim o věci nechtělo ani mluvit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články