Opozice se těší na spolupráci s Adamovou. Komunisté to považují za nadutost

Předseda KSČM Vojtěch Filip  (ČTK)

Předseda KSČM Vojtěch Filip | FOTO: ČTK

Delegáti strany TOP 09 si dnes volí nové vedení. Novou šéfkou se stala Markéta Pekarová Adamová, jež po dvou letech nahradí europoslance Jiřího Pospíšila. Zatímco do pražského hotelu Don Giovanni míří gratulace zástupců dalších opozičních stran s přáním budoucí spolupráce, podle šéfa komunistů Vojtěcha Filipa se jedná o „příklad nadutosti a nesoudnosti“.

Předseda KSČM na úvod Adamové sice pogratuloval, ale obratem dodal, že vlastně nechápe k čemu. „V projevech zazněl nástin programu, a tím je výzva pro pravici, aby se spojila proti premiérovi a těm, kteří se TOP 09 nelíbí, nevyjímaje KSČM. Rozhodnutí občanů vycházející z řádných voleb je pro ně jen cár papíru,“ uvedl Filip s tím, že jde podle něj o „diktát strany, která je na hranici volitelnosti do Poslanecké sněmovny, je neuvěřitelným příkladem nadutosti a nesoudnosti“.

Oproti tomu mezi gratulanty se objevil například i Petr Fiala (ODS): „Věřím, že spolupráce našich stran v PS a Senátu bude pokračovat stejně tak úspěšně, jako v minulých letech,“ uvedl na twitteru. Předseda občanských demokratů vystoupil s projevem již první den sněmu. Přítomným novinářům posléze řekl, že případnou předvolební spolupráci vidí nadějně.

Novou šéfku strany nyní čeká vyjednávání nejenom s občanskými demokraty, ale možnou předvolební spolupráci již dříve strana nevyloučila ani s lidovci nebo STAN. Se zástupci jednotlivých stran by se Adamová měla sejít v nejbližších dnech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner