Opoziční politici a očkování proti covidu: Jediná cesta k normálu, vzkazují

Facebook BS

Bohuslav Svoboda po očkování | FOTO: Facebook BS

Nová vakcína proti koronaviru je nejprve k dispozici zdravotníkům. Dva lékaři, kteří již byli očkováni, jsou také členy poslanecké sněmovny. Bohuslav Svoboda i Vlastimil Válek očkování veřejně podpořili. Přidávají se ale i další. Za jedinou cestu zpět do normálu jej označil senátor a někdejší kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.

Včera jsem jako lékař úspěšně absolvoval očkování proti covidu. Hlásím, že se nedostavily ani nejmenší komplikace a ani vpich po jehle není téměř vidět. Až budete mít příležitost, nechte se prosím očkovat. Je to jediná cesta zpět k normálnímu životu,“ uvedl poslanec za ODS Svoboda na svém facebookovém profilu.

Jdu na to. První dávka je za mnou,“ přidal se také poslanec za TOP 09 Válek, taktéž lékař, který zveřejnil i video. Za opoziční Anticovid tým navíc již dříve význam očkování zdůrazňoval. Očkování vnímáme jako věc prioritního národního zájmu. Úspěšné zvládnutí očkování ale podmiňuje zapojení širokých struktur společnosti. Vyzýváme vládu, aby bezodkladně představila propracovaný strategický plán včetně informační kampaně, a to nejen pro jednotlivé prioritní skupiny,“ napsal.

Jasné stanovisko zastává i Drahoš: „Se začátkem očkování přichází naděje, že brzy skončí neustálá omezení, která mají drtivý dopad jak na ekonomiku, tak na naši psychickou pohodu. Právě vakcína je řešením, jak ochránit nejen ty nejzranitelnější, ale také zdravotníky v první linii, kteří pracují s plným nasazením i teď během Vánoc. Proto je velmi důležité, aby možnost vakcinace využilo co nejvíce z nás. Chtěl bych všechny požádat, aby důvěřovali vědcům a odborníkům a ignorovali nejrůznější dezinformace, jejichž cílem je ještě více rozdělit naši společnost. Jsem přesvědčen, že jedině díky rychlému a koordinovanému očkování se budeme moci vrátit do normálu. Já sám vakcíny bez váhání využiji, jakmile na mě přijde řada.“

Očkování proti koronaviru začalo v České republice 27. prosince. Jako první vakcínu dostal předseda vlády Andrej Babiš. Opozice kritizuje nedostatečně propracovaný očkovací plán a hlavně fakt, že stále ještě neprobíhá informační kampaň, která by čelila dezinformacím, jež o očkování kolují zejména na proruských webech a na sociálních sítích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner