Organizátora protivládních demonstrací Vrabela zadržela policie

Ladislav Vrabel (ČTK / Kamaryt Michal)

Ladislav Vrabel | FOTO: ČTK / Kamaryt Michal

Sobotní protivládní demonstrace na Václavském náměstí, které se účastnilo několik stovek lidí, skončila podle informací iDnes.cz zadržením pořadatele policií. Ladislav Vrabel je totiž podezřelý ze šíření poplašné zprávy.

K němu mělo dojít v loňském listopadu, kdy Vrabel na sociálních sítích tvrdil, že se vláda Petra Fialy chystá zaútočit na Rusko raketami s jadernými hlavicemi.

„Celá demonstrace se měla obejít bez narušení veřejného pořádku, ale byla zadržena jedna osoba, ročník 1977, pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy prostřednictvím sociální sítě, což se stalo v listopadu. Daná osoba byla převezena k výslechu,“ řekl pro iDNES.cz pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.

Připravujeme podrobnosti.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články