Ortel Hnídek bude s Řádem národa na koncertech kázat pravdu. Nebezpečné? Ano

Josef Zickler, Tomáš Ortel (Řád národa - Vlastenecká unie)

Josef Zickler, Tomáš Ortel | FOTO: Řád národa - Vlastenecká unie

Už brzy se obyvatelé České republiky dozvědí pravdu. Řekne ji Tomáš Hnídek známý pod pseudonymem Ortel. Dal se dohromady s Řádem národa. Společně se šéfem toho subjektu budou na koncertech xenofobní kapely Ortel kázat pravdu. Hnídek se totiž ustanovil „trubadurem celé vlastenecké fronty a patriotů“. Myslíte si, že to bude legrace? Možná ne tak docela…

„Důležitým momentem je mé sílící zjištění, že pouze slovy a hudbou nepůjde změnit nic, že se bude muset změnit především politická vůle. Je potřeba vyměnit osobní pohodlí za řeholi politického marasmu. Já Tomáš Ortel tedy nadále zůstávám trubadurem celé vlastenecké fronty a patriotů a spojil jsem svou cestu s cestou Vlastenecké unie,“ napsal Tomáš Hnídek Ortel v prohlášení.

„Je nutné vyzdvihnout ještě dvě důležité skutečnosti. Neříká lidem, co by slyšet chtěli, ale to, co by podle něj slyšet měli. Tato věc je skutečností, která nás dva osobně nejvíce spojuje. Za cenu úspěchu, nepropadat pouze tendenčním náladám a projevům. Co je ještě více na něm podstatné, je to, že to co zpívá, je opravdové, on tak skutečně žije. Absolutně mě překvapila jeho nabídka stát se ode dneška stálým hostem jeho akustických koncertů a společně říkat lidem pravdu. Samozřejmě jsem nabídku přijal a jsem zvědav jak lidé budou pravdu přijímat. Někdy není hezká, ale poučná,“ potvrzuje v prohlášení spojenectví s Hnídkem Josef Zickler, šéf Řádu národa − Vlastenecké unie.

Kdo a co je Ortel, je celkem známé. Ale co je Řád národa − Vlastenecká unie? Hlásí se otevřeně ke konzervativnímu nacionalismu, předseda hnutí Zickler, který se současně prohlásil velmistrem tajemné náboženské organizace Řád strážců koruny a meče, napsal časopisu Faktor S toto: „Nastává doba vůdců, kteří nekompromisně řídí své strany. Pryč se stranickou demokracií.“ Sídlo Řádu je v Praze, v budově, která patří Ruské federaci. Jedenašedesátiletý Zickler vystudoval školu SNB. Pracoval u bezpečnostních složek před rokem 1989 i po roce 1989. Jeho politické hnutí má ambice uspět v letošních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Na Facebooku ovládá silnou stránku, která má více než 275  tisíc sledujících lidí. Ty nasbíral tím, že až dosud na profilu uveřejňoval nejrůznější nekonfliktní citáty. Politiku přidává postupně.

Oficiální spojení těchto dvou subjektů a propagace organizací Josefa Zicklera na navštěvovaných koncertech kapely Ortel není nic k jásotu. Řád  národa má už teď buňky po celé republice. Pokud existuje skutečné napojení na Rusko, je pravděpodobné, že organizace bude před volbami disponovat nemalými prostředky na kampaň.

Většina komentátorů hodnotí spojení Hnídka a Zicklera jako svazek dvou komických postav. Ona to zas tak velká legrace ale nebude.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články